Чи дійсно для запуску AGM-88 HARM з МіГ-29 та Су-27 необхідний iPad

Серед профільних видань та пабліків доволі несподівано популярності набула тема інтеграції американськогоозброєння до радянських винищувачів МіГ-29 та Су-27 Повітряних сил України. Зазначимо, що ця тема досі викликає величезну зацікавленість, бо це вважалось надскладною задачею, яка потребуватиме тотальної модернізації літаків.

Але у реальності обійшлось мінімальним втручанням та використанням готових рішень та спеціальних пілонів, які забезпечують передстартову підготовку ракети у повітрі. Але під питанням залишались зміни у кабіні, а виявити їх допомогло відео від 831-ї бригади тактичної авіації. При цьому вже не нове, а від 19 лютого.

Читайте також: Коло пошуків Patriot для України звужується: одна країна вкотре каже “ні”, інша готова виділити суто ракети

На ньому зафіксовано використання з винищувача Су-27 протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM, при цьому у пілота майже всю панель приладів займає планшет.

су-27 кабіна планшет

На ньому відображена мапа, та ряд іншої інформації, яку на жаль, неможливо розгледіти. Зазначимо, що з права від планшета – встановлений супутниковий навігатор, тому потреба у двох індикаторах системи навігації навряд чи була б потрібною.

Водночас є більш свіже відео від 831-ї бригади тактичної авіації, на якому запуск AGM-88 HARM також здійснюється з Су-27:

І, на перший погляд, жодного планшета у кабіні взагалі немає:

су-27 пуск AGM-88 HARM

Але якщо придивитись, до ще одного епізоду з використанням цієї протирадіолокаційної ракети, то можливо помітити, що пілот просто тримає його на коліні:

су-27 кабіна планшет

Зрештою, заступник міністра оборони США з закупівель та забезпечення Білла ЛаПланте, повідомив, що планшет дійсно необхідний.

“Працюючи з українцями, ми змогли взяти багато західної зброї та змусити її працювати на їхніх літаках, де ними керує пілот за допомогою iPad. І вони почали використовувати цю зброю вже через тиждень, як вона була передана”, – наводить його слова TWZ.

Також видання додає припущення, що планшет відіграє ключову роль у комунікації з ракетою, при цьому, цілком можливо, що на основі безпровідної комунікації, наприклад, через Bluetooth. Також цей планшет може отримувати дані з інших джерел щодо цілей та повітряної обстановки.

З боку ж Defense Express зазначимо, що якщо це припущення вірне, то тоді на основі планшета була створена фактично паралельна система управління озброєнням, яка одразу інтегрована у єдиний інформаційний бойовий простір. При цьому з мінімальним втручанням у сам літак, його бортові системи тощо. І хоча це рішення навряд чи є абсолютно ідеальним та зручним, але в Україні зараз немає розкоші у вигляді декількох років для того, щоб інтегрувати все, “як потрібно”.

AGM-88 HARM на пілоні LAU-118/А

AGM-88 HARM на пілоні LAU-118/А

Тим паче, що це “як потрібно” вимагає строків, які виходять за межі навіть здорового глузду. Наприклад, для інтеграції Taurus під F-16 у MBDA хочуть 1,5 року, при цьому американський винищувач вже є цифровим.

Читайте також: Abrams все ж таки не для цієї війни: ЗСУ відвели ці танки з передової

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *