У міноборони Білорусі навіть не знають, як виглядають ядерні бомби для їх Су-25

Одразу після того, як Кремль оголосив про початок навчань із тактичним ядерним озброєнням у Мінську поквапились зробити аналогічні кроки, із зброєю масового знищення, що торік отримали від рашистів.

І як відзвітувалось міноборони Білорусі, у військах почались тренування з розрахунками ОТРК “Искандер” та штурмовиками Су-25, які Мінськ називає носіями ядерного озброєння. Нагадаємо, що причиною встановлення на цей не призначений для цього літак ядерних спецбоєприпасів є результатом розмови Путіна та Лукашенко, які плутались у назвах літаків, але ватажок рашистів сказав саме Су-25. У результаті саме цей дозвуковий штурмовик і було, відповідно до офіційних заяв, дообладнано під носій ядерних авіабомб попри те, що це перетворює Су-25 та пілота на одноразовий засіб.

Читайте також: Румунія досі використовує навіть С-75М3 “Волхов”, тому і питає, що буде замість Patriot для України

Але тепер виявилось, що у міноборони Білорусі просто не знають як виглядають авіаційні ядерні бомби. Бо на оприлюдненому відео з Су-25, який нібито їх несе, білоруси “замилили” абсолютно не те що треба. Зокрема на одному з кадрів цензурі піддали звичайні підвісні паливні баки, а не бомби, які знаходяться на інших точках підвіски.

А вже на наступному кадрі з іншого ракурсу корисне навантаження Су-25 взагалі вирішили не замазувати. І через це добре видно які саме бомби він несе.

А мова йде про боєприпаси, які точно не є ядерними. Точна ідентифікація боєприпасів, які підвішені під крилом доволі складна, але можемо зробити припущення, що мова йде про бомбу контейнерного (кластерного) типу, можливо взагалі АГИТАБ-500. Але це точно не ядерна авіабомба.

AГИТАБ-500

AГИТАБ-500

А навіть учбова ядерна авіаційна бомба має зовсім іншу конструкцію оперення. Зокрема штатною ядерною авіаційною бомбою у РФ є РН-40 з потужністю 30 кт, а її практичним макетом є ИАБ-500 в який залито керосин, підрив якого має створити візуальну імітацію ядерного гриба.

ИАБ-500 РН-40

ИАБ-500 під Су-30СМ

І в цій ситуації справа не лише в тому, що під білоруський Су-25 було встановлені зовсім не ті боєприпаси, а те, що у міноборони Білорусі навіть не знають як вони виглядають і “замазали” на кадрах зовсім не те, що потрібно. При цьому “ВоенТВ” це саме відомче видання міноборони Білорусі, а матеріал перед випуском проходив безліч узгоджень.

Водночас все ж таки маємо зазначити, що у Білорусі є штатні носії ядерних зарядів. І мова йде не лише про ОТРК “Искандер”, а про винищувачі Су-30СМ. Водночас ці літаки жодного разу не фігурували, як носії ядерного озброєння у повітряних силах Білорусі, яка має на озброєнні чотири таких машини.

Су-30СМ білорусь

Читайте також: Чому поява Magura V5 із ракетами Р-73 є історичною в кількох значеннях

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *