США зробили цікаву MK70 PDS під SM-6 на 370 км, що точно могла б вирішити проблему із “ВКС РФ”

ВМС США проводять навчання в районі датського острова Борнхольм. Під час цих навчань американський флот розгорнув зокрема мобільну пускову установку MK70 PDS. Особливість цієї установки полягає в тому, що вона створена на базі корабельної УВП Mk41 та призначена для запуску одразу кількох типів ракет, зокрема зенітної SM-6 на дальність 370 кілометрів та крилатої ракети Tomahawk у версії для наземного базування.

Про сам факт цих навчань розповів польський портал Defence24. Скільки установок MK70 PDS може бути зараз у розпорядженні ВМС США, наразі даних нема, і тут на перший погляд сам факт розгортання однієї лише пускової під час навчань може виглядати дивно. Але з іншої сторони, тут мова про доволі цікаве імпровізоване рішення, на яке варто звернути увагу в контексті горизонтів для зміцнення Сил оборони України.

Читайте також: Україна виробляє стільки аналогів Shahed-136, що і РФ: про яку кількість йде мова

Розгортання MK70 PDS, фото ілюстративне, джерело – US Navy

Почнімо із того, що в американських збройних силах вийшло доволі цікаве дублювання одного із того ж типу мобільної ПУ, але для різних родів військ. Бо, виходить, те що в американському флоті позначається як MK70 PDS, в Армії США має назву Typhon і статус повноцінної ракетної системи середньої дальності.

І різниця тут полягає хіба що у наборі відомих даних: згаданий вище Typhon зводиться в батареї, кожна з яких має по чотири пускові установки, машинe для перезарядки ракет та мобільний командний пункт (Block Operations Center), а от як має функціонувати флотський MK70 PDS – питання відкрите.

Більш того – якщо по “сухопутному” Typhon час від часу у відкритому доступі з’являлись дані щодо розгортання цього комплексу, то по флотському MK70 PDS взагалі стало відомо про існування лише тому, що ВМС США цей комплекс просто “засвітили” під час навчань.

Батарея ракетного комплексу середньої дальності Typhon, який може запускати Tomahawk та SM-6, липень 2023 року, фото – U.S.Army

Тут можна лише додати, що американський MK70 PDS можна в чомусь назвати “аналогом»”рашистської контейнерної установки Club-K але тільки з тією різницею, що розробка США таки знайшла замовника і пішла у виробництво та стройову експлуатацію.

Творцем системи MK70 PDS є американська корпорація Lockheed Martin, яка позиціонує, що в такої установки насправді можуть бути кілька варіантів, адаптовані під різні типи ракетного озброєння.

Пуск SM-6, фото – US DoD

Ця деталь може вказати нам траекторію, по якій варто налагоджувати співпрацю з тим, щоб в перспективі й для ЗСУ отримати системи аналогічні до MK70 PDS чи того ж Typhon. Що в свою чергу дало б можливість запускати із наземної ПУ зенітну ракету SM-6 із дальністю 370 кілометрів, першопочатково створену під корабельну УВП Mk 41.

В одній із своїх публікацій Defense Express уже розповідало про SM-6 як зенітну ракету, котра далекобійніша за Patriot й точно може вирішити проблему з “ВКС” РФ. Пропонуємо на цю публікацію ще раз звернути увагу.

Зона, яку б могли покрити американські SM-6 в разі наявності у ЗСУ

Читайте також: У Польщі повідомили про закупівлю аеростатів ППО: на всю країну потрібно лише 4

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *