Коло пошуків Patriot для України звужується: одна країна вкотре каже “ні”, інша готова виділити суто ракети

На початку цього місяця стало відомо, що Німеччина планує шукати варіанти посилення протиповітряної оборони України різними зенітними ракетними комплексами, а передусім Patriot — і на сьогодні дійсно є певне коло країн, де можна знайти умовно “зайві” системи, які можна було б виділити для України. Водночас безпосередньо Німеччина невідкладно передає ще один Patriot для України.

А нещодавно у ЗМІ з’явилася ось така інформація — що союзники по ЄС і НАТО тиснуть на Іспанію та Грецію, аби ті передали Україні якісь зі своїх систем протиповітряної оборони, а передусім — той же зенітний ракетний комплекс Patriot.

Читайте також: Хто після Німеччини може стати донором ще одного Patriot

І щодо Греції, яка з 2022 року регулярно казала “ні” Україні у передачі своїх тих же ЗРК С-300, то ця країна доволі очевидно і вкотре відмовилася передавати що свої С-300, що Patriot. Про це в інтерв’ю виданню Iefimerida відзначив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

“Греція не збирається відправляти Україні ані С-300, ані Patriot, — відзначив він. — Нас просили і ми пояснили, чому ми не можемо цього зробити”. Причини, чому Греція відмовляється постачати ЗРК Україні теж вже доволі традиційні — Міцотакіс каже, що ці комплекси є критично важливими системами для захисту повітряного простору Греції.

“Греція підтримувала Україну у різні способи, у тому числі оборонними матеріалами. Але ми із самого початку заявляли, що не можемо позбутися від систем озброєння, які мають вирішальне значення для нашого потенціалу стримування. У нас є зайві матеріали, якими ми можемо підтримати Україну, ми це зробили, і я вважаю, що це правильний вибір. І в міру того, як ми зможемо знайти такий матеріал, ми будемо продовжувати це робити”, — відзначив прем’єр-міністр країни. Нагадаємо, що на озброєнні Греції перебуває одразу шість батарей, але у версії PAC-2.

Відмовляється передавати свої Patriot і Іспанія, яка має у своєму активі вдвічі менше батарей цього ЗРК — три одиниці у версії PAC-2. Про це пише видання El Pais з посиланням на власні джерела. Там відзначають, що іспанці виключають ймовірність передачі Україні зенітних ракетних комплексів, але готові виділити невелику кількість ракет.

Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що ще з озброєння Іспанія може передати чи виготовити для України.

Читайте також: Зброя для України на 6 млрд доларів: будуть ракети і для Patriot, і “повітря-повітря” для винищувачів

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *