Вакцина від коронавірусу AstraZeneca  більше не буде доступна ‒ у чому причина

AstraZeneca відкликає вакцину проти коронавірусу в усьому світі

© Mika Baumeister Про завершення пандемії ВООЗ оголосила рік тому, проте коронавірус і далі мутує та поширюється.

Компанія AstraZeneca заявила, що відкликає свою вакцину проти COVID-19 у всьому світі через «надлишок доступних вдосконалених вакцин» з моменту початку пандемії.

Виробник також повідомив, що припинить реєстрацію вакцини Vaxzevria в Європі, пише Reuters.

«Оскільки з тих пір розроблено кілька варіантів вакцин проти COVID-19, з’явився надлишок доступних сучасних вакцин», – заявили в компанії, додавши, що це призвело до зниження попиту на вакцину Vaxzevria, яка більше не виробляється і не постачається.

Напередодні шведсько-британська фармацевтична компанія визнала, що її вакцина може викликати побічні ефекти, зокрема утворення тромбів і низький рівень тромбоцитів у крові.

Раніше вчені виявили два рідкісні побічні ефекти, що супроводжували вакцинацію проти коронавірусу.

Нагадаємо, перші випадки нового коронавірусу вперше виявлені в Китаї у грудні 2019 року, вірус швидко поширився по інших країнах світу. 30 січня 2020 року ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію в галузі громадської охорони здоров’я, що має міжнародне значення, а 11 березня 2020 року ‒ назвала спалах пандемією. За останніми даними, кількість людей, які заразилися коронавірусом у світі, перевищила 765 мільйонів людей.

Про завершення режиму глобальної надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Всесвітня організація охорони здоров’я заявила на початку травня 2023 року, але зазначила, що хвороба продовжує поширюватись і мутувати.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *