У ГУР назвали несподівано значний та дивний темп виробництва гіперзвукових “Циркон”

Попри те, що гіперзвукову ракету ЗМ22 “Циркон” у РФ нібито ще не прийнята на озброєння, що звісно не заважає використовувати її для ударів по українських містах, темп її виробництва доволі вагомий.

Зокрема, як повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України на запит АрміяInform, станом на кінець квітня 2024 року у запасах ворога налічується 40 ракет 3М22 “Циркон”, а темп їх виготовлення складає до 10 одиниць на місяць.

Читайте також: Bradley M2A4E1 із активним захистом: у США показали машину, якою замінять поставлені в Україну БМП

Циркон

Реконструкція зовнішнього вигляду “Циркона” від КНІДСЕ

Зазначимо, що це доволі високий темп виробництва, який мало корелюється із тим, що це дійсно новітне озброєння, яке зазвичай випускається у малому темпі. Наприклад, крилата ракета для літаків тактичної авіації Х-69, ще одна нова російська ракета дані про виробництво якої стали відомі: лише 1-3 одиниці, а загальні запаси становлять лише 45 одиниць.

А темп виробництва у 10 одиниць на місяць відповідає показнику протикорабельної ракети “Оникс”, якої у ворога у запасі 400 одиниць, за новими даними ГУР МОУ. При цьому мова йде про збільшення темпів виробництва “Оникс”, бо ще на початку місяця, заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький повідомив, що середні темпи виробництва цих протикорабельних ракет оцінені у 6-8 одиниць на місяць.

Оникс Бастион

Пуск ракети “Оникс” з комплексу “Бастион”, вважається, що “Циркон” базується саме на “Оніксі”

Також тоді він зазначив, що у квітні загалом планується виготовити 30 крилатих ракет “Калибр”, що збігається з оновленими даними у межах темпу 30-40 одиниць на місяць.

Для розуміння чому темпи виробництва у 10 ракет “Циркон” на місяць є аномальними та значно перевищують оцінки наведемо дані ГУР МОУ щодо виробництва значно простіших Х-47М2 “Кинжал”.Станом на літо 2023 року – 6 одиниць на місяць, а на початку виробництва їх робили лише по дві на місяць.

Наразі невідомо, як саме у РФ змогли досягти настільки значних темпів виробництва ЗМ22 “Циркон”, яка дійсно є гіперзвуковою ракетою. Також стає очевидним, що її реальне бойове використання, яке завершилось її перехопленнями або промахами, що означає провал головної задачі заради якої ракета створювалась, ніяким чином не вплинуло на рішення щодо виробництва.

3М22 Циркон

Рештки збитої 3М22 “Циркон”

Ще один критерій, який вказує на аномальність виробництва – наразі невідомо про значну кількість носіїв цієї ракети. Бо зараз її може використовувати фрегат “Адмирал Горшков” (проєкт 22350) та атомний підводний човен К-560 “Северодвинск” (проєкт 885 “Ясень”), а також модернізований комплекс берегової оборони – “Бастион”. Корабель та підводний човен її випробовували, а з модернізованого берегового комплексу здійснювались удари по Україні.

Надалі, звісно, у РФ хочуть розширити кількість носіїв, зокрема мають план на 10 фрегатів під ракети “Циркон”, а також озброїти ними не важкий атомний ракетний крейсер проєкту 1144.2 “Орлан” “Адмирал Нахимов”, на якому розпиляли 200 млрд рублів, а й, після модернізації, єдиний корабель цього проєкту у строю – “Петр Великий”. Але зараз у РФ банально немає значної кількості носіїв цієї ракети.

Адмирал Горшков

“Адмирал Горшков”, поки єдиний відомий надводний носій ракет “Циркон”

Також слід звернути увагу на те, що використання “Циркона” у конвенційному варіанті для ураження цілей у будь-якому випадку буде малоефективним. Це пов’язано з тим, що вага бойової частини “Циркона” оцінена у 100-150 кг. І фактично це найбільша афера міноборони РФ з безпорадною розробкою.

Такий розмір, що пов’язаний із вимогою міноборони РФ збільшити дальність до 1000 км, робить цю ракету нездатною потопити у своєму конвенційному виконанні великі кораблі, бо 150 кг – відповідає можливості ефективного ураження кораблів класу корвет, а не есмінців чи тим паче авіаносців. І єдиний варіант оснащення цієї ракети, що може зробити її ефективною – ядерне, бо тактичні ядерні боєприпаси якраз мають вагу у межах 100-150 кг.

Читайте також: ЗСУ касетним ударом накрили табір рашистів на Луганщині: вважається що це ATACMS (відео)

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *