Британія готова миритися з китайськими запчастинами у дронах заради України: і це про різницю у 10 разів

Велика Британія, спільно з Латвією, ще у лютому 2024 році започаткували “коаліцію дронів”, запланувавши у першому транші витратити 200 млн фунтів (близько 252 млн доларів), при цьому мова йшла саме про FPV-дрони. Але головним питанням залишалось, як правильно розпорядитися цією сумою, бо одна справа замовляти їх у власного виробника із західних комплектуючих, а зовсім інша – з китайських.

На практиці це про різницю, орієнтовно у 10 разів на вартості деталей. І це про, виключно умовно, півмільйона FPV-дронів чи лише 50 тисяч. Саме тому рішення використовувати китайські деталі у виробництві дійсно є ключовим, бо зрештою FPV-дрони є ефективними, лише тоді, коли вони дешеві, а не коштують, як ракета до ПТРК.

Читайте також: Коли F-16 з’являться в Україні – повна заява речника ПС ЗСУ про передачу літаків

FPV-дрон

І, як пише Defense One після розмови з неназваним британським посадовцем, шалька терезів схиляється на бік масовості. І у Лондоні не хочуть “платити у десять разів більше” за прості FPV-дрони лише через те, що там немає китайських комплектуючих. Але при цьому Велика Британія все одно не хоче напряму закуповувати щось у Китаї, тому, за словами посадовця, гроші будуть спрямовані на пряму до українських виробників.

Попри це рішення, Лондон, як зазначає видання, все одно може не обмежитись лише передачею коштів, а зробити внесок у тих сферах, де це буде корисне: зв’язку та програмного забезпечення.

І з боку Defense Express зазначимо, що одразу після заяви про цю коаліцію, з’явилась інформація, що Велика Британія хоче передати Україні дрони зі штучним інтелектом. Можливо мова йде про використання напрацювань ройового використання БПЛА, які міноборони країни проводило у межах проєкту Alvina. Зрештою такі речі, як рій дронів, що означає розпізнання цілей для ударів та обмін інформацією між дронами для їх розподілення, це якраз про програмне забезпечення та зв’язок.

FPV-дрон

Але рішення західних оборонних відомств не використовувати китайські комплектуючі з одного боку цілком зрозуміле, бо немає ані гарантії їх якості, ані стабільності постачання, а окремо для США на додачу – це накачування замовленнями та грошима суперника.

Тому західні оборонні компанії не використовують китайські комплектуючі, а міноборони забороняє закупівлі готових китайських дронів. Зокрема у Пентагоні діє так званий Blue UAS Cleared List – “голубий”, хоча вірніше “білий” перелік виробників та БПЛА. І при схожих характеристиках та можливостях різниця у ціні з відомими китайськими аналогічними моделями може становити 3-5 та більше разів.

Таким чином рішення Великої Британії піти більш прагматичним шляхом щодо FPV-дронів для України, з одного боку, є максимально позитивним. Бо це означає більше дронів для Збройних Сил. Але з іншої сторони демонструє, що ситуація, коли Китай став “світовою фабрикою”, а західний світ навпаки скоротив промисловість, є не найкращим сценарієм.

Читайте також: Чому удар по Рязанському НПЗ це про дещо більше та найкращий маркер

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *