У чому проблема оновлення для F-35, через яку Lockheed Martin може зібрати цілий “склад” зі 150 літаків

Перші винищувачі п’ятого покоління F-35 з пакетом оновлень Technology Refresh 3 або ж TR-3 можуть бути поставлені замовникам не раніше весни наступного року — таку заяву у середу, 6 вересня, зробив виробник літаків Lockheed Martin спільно з Об’єднаним офісом програми F-35 (JPO).

Як розповідають у Defense News, перші оновлені літаки покупці отримають не раніше як у квітні 2024 року, за більш песимістичними прогнозами — аж влітку, у червні.

Читайте також: Румунія за один F-35 готова викласти понад 200 млн доларів, перший літак отримають у 2030-2032 роках

F-35

F-35

Таким чином, поставки модернізованих F-35 можуть затриматися аж на рік, і якщо у Lockheed Martin втримають нинішні темпи виробництва цих літаків, то цілком ймовірно, що весь “річний” обсяг літаків — аж до 150 одиниць — будуть просто зберігатися на підприємстві, поки не буде вирішено питання із передачею цих літаків замовнику.

Бо хоч Lockheed Martin і розпочала випуск перших літаків F-35 з оновленням TR-3, але не може здійснити перевірочні польоти цих винищувачів, як того вимагає Пентагон, і тому вимушена просто зберігати їх у Форт-Уерті.

Затримка постачання літаків безпосередньо пов’язана з проблемами з апаратним та програмним забезпеченням оновлення TR-3, яке передбачає оновлення дисплеїв, системної пам’яті, процесорів тощо. Це оновлення також необхідне для масштабної модернізації F-35 Block 4.

І хоча на початку цього року в JPO заявили, що вирішили у проблеми, у червні були вимушені зізнатися, що питання з тим, як “подружити” програмне забезпечення з новим обладнанням, залишаються актуальними і водночас складними.

F-35

F-35Як сьогодні заявляють у Lockheed Martin, “розробка інтегрованого базового процесора компанією L3Harris

призвела до затримок через неочікувані проблеми, пов’язані з розробкою апаратного та програмного забезпечення” тощо. Це, своєю чергою, вплинуло на інтеграцію апаратного і програмного забезпечення, що зрештою призвело до скорочення термінів тестування ПО. І також у Lockheed Martin

говорять про те, що відправили своїх фахівців у L3Harris

, щоб пришвидшити постачання необхідних систем, а також працюють з компанією RTX

щодо поставки іншого компонента для оновлення TR-3.

Разом з тим, у L3Harris заявили виданню, що проблеми з їхнім інтегрованим базовим процесором були вирішені і що вони поставили його Lockheed Martin ще понад рік тому, у червні 2022 року.

Читайте також: Скільки коштує побудувати завод для виробництва корпусів до винищувачів F-35A

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *