Сучасні технології авіадвигунобудування підсилюватимуть можливості Повітряних сил

Наразі основною умовою виживання та стабільного розвитку суспільства є ефективне і оперативне впровадження технологічних досягнень у всі сфери життєдіяльності країни. Це повною мірою стосується і передових досягнень в авіаційній техніці, зокрема військовій.

Досвід показує, що ведення сучасних бойових дій практично неможливе без участі військової авіації. Досвід дій української військової авіації у перші дні і місяці російської загарбницької навали на нашу країну показав, що ефективна відсіч агресії неможлива без паритету в авіаційних засобах, а для ведення контрнаступу – домінування у небі.

Читайте також: Чому компоненти для F-15 і F/A-18 були під загрозою і як вдалося розв’язати цю проблему

Сучасні технології авіадвигунобудування підсилюватимуть можливості Повітряних сил, Транспортна авіація вдіграє найбільш значущу роль в оперативній логістиці , Defense Express

Транспортна авіація вдіграє найбільш значущу роль в оперативній логістиці / Ілюстративне фото

Однією з граней такого домінування є наявність дієздатної і ефективної військово-транспортної авіації, яка відіграє найбільш значущу роль в оперативній логістиці, а головне – у забезпеченні умов для контрнаступу наших військ.

Говорячи простими словами – нам потрібні гвинтокрили та логістичні літаки, які можуть взяти на борт і перекинути в будь-яку точку дій поля бою необхідну кількість озброєння, особового складу, військової техніки або амуніції, здійснюючи своєчасне реагування на зміни на оперативно-тактичному та оперативному рівні.

Погодьтесь, що в умовах бездоріжжя, зруйнованих мостів та порушених комунікацій у прифронтових районах та на звільненій території нашій військовій логістиці бракує потужних гвинтокрилів, які б могли виконувати такі завдання, особливо на значному віддаленні від логістичних та ремонтних баз.

Сучасні технології авіадвигунобудування підсилюватимуть можливості Повітряних сил, Цех заводу Мотор Січ, Defense Express

Один з цехів АТ “Мотор Січ” / Ілюстративне фото

Саме над розв’язанням цієї проблеми працюють фахівці Центрального науково-дослідного інституту озброєння і військової техніки Збройних сил України (ЦНДІ ОВТ ЗСУ). Одним з напрямів роботи фахівців інституту є доведення технологічних умов з капітального ремонту авіаційного двигуна Д-136 до рівня сучасних вимог. Цей двигун у своєму класі є найбільш вдалим і потужним, а головне – використовується у складі силової установки важких військово-транспортних гвинтокрилів.

Сучасні технології авіадвигунобудування підсилюватимуть можливості Повітряних сил, Двигун Д-136 виробництва АТ «Мотор Січ», Defense Express

Двигун Д-136 виробництва АТ «Мотор Січ». Призначений для найбільш вантажопідйомних у світі транспортних вертольотів Ми-26 та Ми-26Т

Виготовлення нових двигунів є досить тривалим і коштовним процесом, тому оптимальним залишається проведення капітального ремонту наявних з внесенням відповідних удосконалень. Це зумовлює встановлення завдання виробнику двигунів (яким є АТ «Мотор Січ») щодо напрямів оновлення (актуалізації під сучасні технологічні процеси) застарілої технологічної документації з капітального ремонту.

Сучасні технології авіадвигунобудування підсилюватимуть можливості Повітряних сил, Авіаційні двигуни АІ-322Ф/АІ-322ТF та ТВ3-117ВМА-СБМ1В 1 серії , Defense Express

Авіаційні двигуни АІ-322Ф/АІ-322ТF та ТВ3-117ВМА-СБМ1В 1 серії

Фахівцями ЦНДІ ОВТ ЗСУ обґрунтовано дієвий підхід – не просто «відремонтувати», а використати новітні технології (зміцнення поверхні деталей тощо) для збільшення міжремонтних експлуатаційних термінів та надійності вузлів при роботі в найбільш навантажених режимах застосування, а саме для тих вузлів і агрегатів, що за статистикою виходять з ладу найчастіше.

Це забезпечить досягнення суттєвих переваг, а саме можливість використовувати гвинтокрили з такими модернізованими двигунами у довші терміни, у найбільш віддалених від об’єктів ремонтних потужностей районах, а також без додаткового перекидання до місць їх експлуатації інфраструктурної бази (з ремонту, технічного обслуговування тощо).

Сучасні технології авіадвигунобудування підсилюватимуть можливості Повітряних сил, Defense Express

АТ “Мотор Січ” має підтверджені компетенції у серійному виробництві авіаційних двигунів АІ-322, Д-436-148, АІ-450-МС, ТВ3-117ВМА-СБМ1В / Ілюстративне фото

Зазначений напрям роботи є лише одним з багатьох, які військові науковці рекомендують впроваджувати з метою максимальної ефективності використання військовослужбовцями Сил оборони України як озброєння, так і військової техніки. В ЦНДІ ОВТ ЗСУ впевнені – разом ми обов’язково переможемо!

Слава Україні!

Мироненко Андрій,

колишній співробітник ЦНДІ ОВТ

Читайте також: Коли F-16 з’являться в Україні – повна заява речника ПС ЗСУ про передачу літаків

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *