Перу обрало бронемашини за прагматичною ціною у 2 млн доларів – K808 White Tiger вперше поїдуть на експорт

Перу обрало компанію Hyundai Rotem з Південної Кореї на постачання колісних бойових броньованих машин K808 White Tiger з колісною формулою 8×8 для перуанського війська — раніше цього місяця сторонами була зроблена заява, яка по суті стала стартом перемовин щодо укладення контракту, сума якого має становити близько 60 млн доларів.

Перу працювало над вибором своєї нової колісної бронемашини ще у 2023 році, серед пропозицій, окрім корейського зразка, були також й інші варіанти, зокрема йдеться про бронемашину PARS 8×8 від турецької компанії FNSS, розповідає видання Zone Militar. Повідомляється, що всього Перу хоче для свого війська закупити 30 бронемашин, з урахуванням ймовірної вартості контракту виходить доволі прагматичний цінник у 2 млн доларів за одну машину.

Читайте також: Фінська Patria продає в Швецію понад 300 своїх БТР, що у нас по цим бронемашинам

У Hyundai Rotem, що у тому випадку, якщо ця угода дійсно стане офіційною, то це буде вперше, коли Південна Корея експортує її колісну бронемашину K808, бо наразі корейське військо є єдиним оператором цих машин, маючи у своєму активі низку різних варіантів — від бронетранспортера і командних пунктів і до версій протиповітряної оборони ближньої дії.

У заяві про вибір цієї машини було відзначено, що “перуанський” варіант матиме різні додаткові функції, завдяки яким буде забезпечено “оптимальні характеристики навіть у складних оперативних умовах на полі бою”. Зокрема називають оснащення машини шинами Run-Flat, здатність долати водні перепони. Також наголошують на модульності машини, яка може бути оснащена різним озброєнням та обладнанням залежно від завдання.

Нагадаємо, що K808 є частиною сімейства бронемашин White Tiger, до якого також належить варіант K806 з колісною формулою 6×6, машина була розроблена у 2012 році, у 2016 обидві машини пройшли кваліфікаційні випробування, стартувало серійне виробництво. У 2017 була прийнята на озброєння.

У версії K808 має масу у 20 тонн, може перевозити до восьми десантників плюс три члени екіпажу. Має дистанційно керований бойовий модуль з 40-мм автоматичним гранатометом або 12,7-мм кулеметом, може мати башту з 30-мм гарматою і спареним 7,62-мм кулеметом.

Читайте також: Іран для своїх дивних модернізацій отримав БТР-60ПБ ще від СРСР у 1970-х роках

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *