Розкрито ультимативну перевагу українських далекобійних дронів: нове покоління DSMAC, як у крилатих ракетах

Коли мова йде про далекобійні удари по РФ дронами-камікадзе на відстань вже понад 1200 км, важливим елементом таких атак є навігація. Бо дрон не лише має вийти на ціль, а пролетіти складним маршрутом, з оминанням зон протиповітряної оборони.

Звісно це можливо здійснювати на основі супутникової навігації, але така система вразлива до засобів радіоелектронної боротьби, в яку РФ вклала величезні кошти. Більше того, ще до 2022 року активно відпрацьовувала створення, як декларувалось, цілих “полів РЕБ” з пригнічення супутникової навігації з пригнічення супутникової навігації у межах цілих областей.

Читайте також: У США хочуть спростити “шлях” невеликих дронів до війська

Також ворог створив і стаціонарні комплекси РЕБ типу “Тобол”, один з них у Калінінградській області якраз та створює постійні проблеми із GPS у Європі. Також ворог декларував аналогічні можливості і для потужного комплексу РЕБ “Мурманск-БН”.

Мурманск-БН

“Мурманск-БН”

Тому покладатися лише на супутникову навігацію для далекобійних ударів може виявитись доволі малоефективним. Саме тому, як дізнались з власних джерел CNN, в українських дронах використано систему, яку описали як: “штучний інтелект”, що дозволяє орієнтуватися за місцевістю.

З боку Defense Express зазначимо, що мова йде про доволі відому систему під назвою DSMAC, але розширену за допомогою сучасних технологій. Сам по собі DSMAC з’явився ще на таких ракетах, як Tomahawk і його суть полягає у закладанні у пам’ять ракети еталонного зображення місцевості, яке має точну прив’язку до координат. Коли ракета летить, то вона робить фото поверхні та порівнює його з еталонним зображенням.

DSMAC

Принцип роботи DSMAC (джерело: Guidance and Navigation in the Global Engagement Department)

Але якщо у 80-х та 90-х існували значні обмеження на пам’ять та обчислювальні можливості, то тепер можливо завантажити хоч весь маршрут. Більше того, за рахунок сучасних алгоритмів з розпізнавання об’єктів зробити так, що система дійсно буде повноцінно самоорієнтуватися у просторі за орієнтирами.

Також очевидним стала і не менш важлива система наведення на кінцевій ділянці. Бо за аналогічним принципом цілком можливо реалізувати розпізнання конкретного об’єкта та порівнянні із його моделлю цілі, що закладена у пам’ять. Така технологія, до речі, використана у крилатій ракеті Storm Shadow. Останнє цілком пояснює, як саме такі дрони, як “Лють” атакують не просто нафтопереробний завод, а саме установки первинної переробки нафти з характерною колонною.

Таким чином, використання саме такої системи навігації, що використовується в українських далекобійних дронах, є не просто копіюванням DSMAC, а фактично його новою версією зі значно ширшими можливостями.

Читайте також: Україна робить вже по 8 САУ “Богдана” на місяць, але робити зброю із США заважає бюрократія

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *