За I квартал 2024 року РФ запустила понад 1200 Shahed-ів та майже 300 крилатих ракет: як відбили цю навалу

РФ у перші три місяці 2024 року провела серію атак масштабних далекобійних атак, які відбулись одразу після Нового року у січні, у якому загалом випустила 124 крилаті ракети, а також у березні направивши 137 крилатих ракет, включно з другим за потужністю комбінованим далекобійним ударом за весь час 22 березня.

Але окрім концентрованих атак ворог також щоночі атакує дронами-камікадзе типу Shahed-136, яких у березні було використано 513 одиниць, що також є другим показником за весь час. До цього лише у грудні ворог використав на сотню більше, а березень 2024 року посунув на третє місце вересень 2024 року із 503 випущеними “шахедами”.

Читайте також: Розкрито ультимативну перевагу українських далекобійних дронів: нове покоління DSMAC, як у крилатих ракетах

Як говорить калькуляція звітів від Командування Повітряних сил ЗСУ, яку провів Defense Exress, то за перші три місяці 2024 року РФ запустила по Україні 299 крилатих ракет. З них абсолютна більшість, 295 одиниць – Х-101 та Х-555, до яких додались лише 8 крилатих ракет “Калибр”. Вкрай обмежене використання ворогом цих засобів далекобійного ураження морського базування було зафіксовано лише у січні та лютому – 3 та 5 відповідно.

Але попри систематичні майже щонічні атаки Shahed-ів та концентровані комбіновані ракетні удари українська протиповітряна оборона показала доволі високу ефективність у збитті тих ворожих засобів далекобійного ураження, які не потребують комплексів з можливістю протиракетної оборони.

Попри масштабне використання рашистами літако-снарядів у березні, ефективність збиття Shahed-ів було досягнуто на рівні 87,7%. Хоча у лютому цей показник виявився нижчим. Щодо ракет, то навпаки другий місяць 2024 року, в якому ворог застосував 41 крилату ракету, показав ефективність української системи ППО на рівні 95%, що вище за середній показник та не завжди досягається навіть на “полігонних” стрільбах.

Також за ці три місяці РФ використав для ударів по тилових об’єктах України 65 балістичних ракет від ОТРК “Искандер”, а також KN-23 з КНДР, 41 ракету Х-22 з бомбардувальників Ту-22М3, а також рівно 30 Х-47М2 “Кинжал”. Але найбільш поширеними удари були зенітними ракетами з ЗРК С-300 та С-400 – 107 одиниць.

Зазначимо, що ворог розуміє брак у ЗСУ таких систем, як Patriot та SAMP/T, тому частіше обирає об’єкти, які ними не прикриті. Через те, статистика щодо збиття за цей час 6 балістичних, 5 зенітних та 10 Х-47М2 “Кинжал” не є релевантною.

Більше того, як неодноразово зазначали у Повітряних силах – не кожна не збита ракета уражає ціль. Зокрема деякі ворожі ракети можливо знешкоджувати засобами РЕБ. А про ефективність цього методу говорить те, що за всі три місяці РФ не використала жодного “Ониксу”, якими раніше активно гатила по Одесі. Хоча, як пишуть російські державні ЗМІ, нещодавно ворог провів модернізацію активних радіолокаційних головок самонаведення цієї ракети.

Читайте також: Три головних висновки далекобійного удару по “Алабабузі”, що за Волгою

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *