Пентагон остерігається замовляти 3D-друк запчастин, хоча ВМС США таке дуже хочуть

Командування ВМС США уже запланувало на 2025 фінансовий рік таку цікаву новацію, як установку 3D принтерів на борту своїх кораблів та підводних човнів з тим, щоб у випадку потреби буквально “в польових умовах” друкувати комплектуючі для заміни тих, що вийшли із ладу. Мова про 40-50 3-D принтерів для друку деталей із полімерів та 10 принтерів для друку деталей з металу.

Новація вигідна тим, що дозволяє у випадку потреби та можливості автономно полагодити окремі вузли на кораблях без необхідності повертатись у пункт базування.

Читайте також: Щоб стріляти з кулеметів і штурмових гвинтівок набагато ефективніше, Ізраїль створив систему Arbel

Завантаження 3-D принтера в контейнері на борт USS Essex в 2022 році, фото – US Navy

Тим більш, що відповідна промислова база для цього є. Як розповідає портал Defense News в одній із своїх публікацій, в 2023 році Пентагон уже мав досвід, коли друк комплектуючих на 3-D принтерах для військових кораблів був замовлений одразу 8 компаніям із відповідними потужностями, які успішно виконали весь обсяг замовлення протягом 9 місяців.

Однак є певний парадокс в тому, що хоча в США уже розгорнута індустрія 3-D друку комплектуючих для військової техніки, є свої регуляторні бар’єри, які стримують розвиток цього сегменту.

Перший бар’єр – Пентагон по невідомим причинам прагне замовляти виготовлення відносно невеликого обсягу комплектуючих на 3-D принтерах одразу кільком компаніям. Для оборонного відомства США це диверсифікує ризики, але самі підрядники так не отримують необхідного поштовху для розвитку власних потужностей.

Наступна проблема – хоча американські військові оцінюють адитивний друк запчастин як перспективну технологію, вони при цьому не поспішають давати довготривалі контракти на виготовлення комплектуючих на 3-D принтерах. Ну і третя – Пентагон зволікає із проведенням сертифікації тих чи інших видів запчастин, які можуть друкуватись на 3-D принтерах.

Але при цьому всьому американські приватні підрядники все ж сподіваються, що з часом закупівлі від Пентагону запчастин, виготовлених 3-D друком, стануть такими ж налагодженими, як і закупівлі класичних матеріалів.

Читайте також: Поляки чомусь думають, що РФ хоче відродити МиГ-27, і навіть згадали He-162

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *