Сучасна молодь яку також називають поколінням Z не хоче відразу вступати до вишів і мріє про свій бізнес

Відповідно до недавнього дослідження, 54% представників покоління Z (народжені після 1997 року), хочуть відкрити власну компанію. У підприємництві їх приваблює самостійність, свобода від боргів, а також можливість допомагати планеті та добиватися якоїсь мети в житті. При цьому частина молоді вважає, що для відкриття свого бізнесу не обов'язково здобувати вищу освіту, інформує Ukr.Media.

Сучасна молодь хоче вчитися по-новому, або не вступати до вишів взагалі — про це свідчать результати опитування. В опитуванні взяли участь 3 тисячі підлітків і дорослих, серед яких була тисяча представників покоління Z (особи у віці від 15 років до 21 року), тисяча мілленіалів (учасники віком від 22 до 28 років) і тисяча батьків (їх вік коливався від 30 до 60 років). Приблизно кожен п'ятий представник покоління Z і молодий мілленіал повідомив, що не хоче вступати до вишів. Багато учасників опитування також висловили сумнів щодо ефективності традиційної освіти.

Понад 30% представників покоління Z і 18% молодих мілленіалів сказали, що після закінчення школи планують відпочити рік, перш ніж кудись вступати. При цьому 89% «зумерів» і майже 79% мілленіалів подумують над тим, щоб відмовитися від традиційного чотирирічного курсу навчання у ВНЗ. Число мілленіалів, які схиляються до альтернативної схеми освіти, зросла на 18% у порівнянні з 2017 років. Кількість представників покоління Z, охочих зробити річну паузу перед надходженням, теж неухильно зростає. І завдяки швидкому розвитку технологій і появи робіт для «цифрових кочівників», все більше компаній намагається дати випускникам можливість отримати конкретні професійні навички.

Роботодавці стають вчителями — вони готують людей до конкретної роботи та допомагають їм отримувати актуальні знання в умовах стрімко мінливого ринку праці. Компанії на зразок Google, Adobe, Hubspot і Microsoft пропонують учням недорогі або безкоштовні курси, на яких вони можуть вивчити те, що допоможе їм влаштуватися на роботу. При цьому представники покоління Z навіть самі запитують рекрутерів, чи навчить їх компанія роботі, на яку вони влаштовуються. Тому тепер багато організацій намагаються приділяти навчанню співробітників особливий пріоритет.

Молоді люди хочуть відпочити рік після закінчення школи, або де-небудь попрацювати, щоб визначитися, чим вони будуть займатися далі. При цьому деякі планують поєднувати відпочинок і підробіток — наприклад, працювати дистанційно і подорожувати, або займатися волонтерством.

Ідея про те, щоб не йти до вишів відразу після школи може комусь здатися незвичною, але насправді у неї є наступні плюси:

  • За рік відпочинку можна розібратися в собі. Мало кому вдається у 18 років остаточно визначитися зі своєю майбутньою кар'єрою. Рік відпочинку — це чудова можливість дізнатися, що ж для вас важливо.
  • Наявність навичок нового покоління. Багато роботодавців не дивляться на наявність диплома — їх більше цікавлять конкретні знання та навички. Якщо ви добре розумієтесь на сучасних технологіях, то можете стати в нагоді.
  • Можливість отримати досвід роботи. Досвід цінується понад усе. А якщо у вас будуть ще й актуальні знання, то ви точно знадобитеся.
  • Тільки дохід і жодних боргів. Якщо відразу після школи ви почнете працювати, то будете тільки заробляти, а не влазити в борги з оплати за навчання у ВНЗ.
  • Дистанційна робота допоможе вам відчути свою цінність. Досвід цифрових кочівників показує, що можна бути цінним співробітником, не приходячи в офіс. Головне виконувати свою роботу.
  • У виш потрібно приходити тільки з метою. Якщо ви вступаєте у ВНЗ, встигнувши кілька років де-небудь попрацювати, то будете вчитися з чітким розумінням, навіщо вам потрібна вища освіта і як ви зможете її використовувати у своїй кар'єрі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *