Схема “польського вступу” не проходить: МОН заблокувало видачу дипломів понад 450 студентам

Схема "польського вступу" не проходить: МОН заблокувало видачу дипломів понад 450 студентам

КИЇВ. 8 липня. УНН. Понад 450 студентам заблокували замовлення документів про вищу освіту, повідомили у п’ятницю в Міністерстві освіти та науки, пише УНН.

Цитата

“Студенти, які з 2019 року користувалися механізмом «польського вступу» та уникнули складання ЗНО, наразі не отримають документи про вищу освіту, адже вони не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту»”, – вказали у МОН.

Що означає «польський вступ»

Це неофіційна назва схеми, за якою студенти мали змогу обійти ЗНО, зазначили у МОН. Спочатку вони зараховувались до іноземного закладу вищої освіти, вчилися там рік (можливо, навіть дистанційно), а після цього поновлювалися до українського ЗВО на старший курс.

Але у 2019 році було внесено зміни до Закону України «Про вищу освіту»: додали норму про те, що здобувачі освіти, які хочуть поновитися до українських ЗВО, мають виконати ті самі вимоги, що виконували студенти під час вступу на цю освітню програму в рік вступу.

Однак у деяких ЗНО, за даними міністерства, усе одно продовжували поновлювати студентів за цією схемою.

Що кажуть у МОН

“Зараз ми не можемо допустити, щоб ці студенти отримали документи про здобуття вищої освіти, адже хочемо бути впевненими в їхній доброчесності та кваліфікованості. Саме тому після 4 років набуття чинності відповідною нормою закону МОН заблокувало понад 450 здобувачам замовлення документів про вищу освіту, що не відповідають вимогам Закону України «Про вищу освіту»”, – вказали у міністерстві.

Ці здобувачі, зауважили у МОН, “отримають можливість узяти перерву в навчанні та завершити здобуття освіти у наступному році, виконавши усі необхідні вимоги”.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *