Через експертизу про наявність зв’язків з МП: в УПЦ повідомили про позов до суду

” />

КИЇВ. 28 липня. УНН. Українська православна церква повідомила у п’ятницю про позов до суду щодо експертизи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) про наявність зв’язків УПЦ з МП, пише УНН.

Деталі

Як вказано з посиланням на адвоката протоієрея Микиту Чекмана, позовну заяву щодо експертизи ДЕСС Статуту про управління УПЦ на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом подано до Київського окружного адміністративного суду в інтересах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (Чоловічий монастир) УПЦ. 

Адвокат інформує, що відповідачем у справі виступає Державна служба України з етнополітики та свободи совісті. Хочуть скасування двох наказів ДЕСС.

“Суть позову – про визнання протиправними та скасування: наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 23 грудня 2022 р. №Н-39/11 «Про забезпечення проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви»; наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 27 січня 2023 р. №Н-8/11 «Про затвердження Висновку релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку із Московським патріархатом»”, – повідомив він.

Доповнення

29 березня 2023 року заповідник розірвав договір про безоплатне користування майном зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою. Розірвання договору в односторонньому порядку передбачено умовами, вказаними у ньому.

Комісія Мінкульту по 5 червня вела роботу з інвентаризації та приймання майна Києво-Печерської Лаври. Після цього УПЦ повинна була повернути майно заповідника у Лаврі. 

24 квітня Господарський суд міста Києва задовольнив заяву національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, у якій той просив заборонити УПЦ перешкоджати роботі комісії Мінкульту на території Києво-Печерської Лаври до закінчення судового розгляду позову про усунення перешкод у користуванні майном заповідника. УПЦ подано апеляційну скаргу, але 5 липня Північний апеляційний господарський суд відхилив її, зазначив Мінкульт.

З 4 липня до Києво-Печерської Лаври прибула комісія заповідника для опечатування вивільнених корпусів. 

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *