Речі, які вдаряють по фінансах, і відмова від спонтанних покупок — далеко не все, що ви можете зробити для свого бюджету

Звичку купувати каву під час поїздки на роботу або на прогулянці зараз називають мало не головним пожирачем особистого бюджету. І хоча відмова від щоденного лате здатні й справді значно скоротити витрати, вона допоможе не так сильно, як виправлення цих шкідливих фінансових помилок, інформує Ukr.Media.

Не створюєте бюджет

Почнемо з найпростішого, але все ще не надто популярного правила: всім потрібен особистий бюджет. Навіть якщо вам здається, що його немає з чого створювати, адже у ваших доходах і витратах заплутатися вкрай складно. Як говорить один з найпопулярніших фінансових консультантів в Америці Дейв Ремсі: "Коли у вас є бюджет, ви говорите своїм грошам, куди йти, а не ставите питанням, куди вони пішли".

Зрозумійте, на що ви витрачаєте гроші, і переконайтеся, що кожна з цих потреб дійсно того варто і вам необхідна. Визначте пріоритети витрат, зрозумійте, на чому ви могли б економити і як саме. Важливо, щоб цей аналіз допоміг вам змінити свої звички та більш усвідомлено ставитися до грошей, а не був разовим заходом оцінки збитку.

Купуєте речі, які не можете собі дозволити

Перед великою покупкою варто звертати увагу не лише на те, як ви доживете залишок місяця, але і скільки коштів ця річ може зажадати в перспективі. Вартість товару — далеко не вся ціна, яку ви у результаті за нього платите. Ремонт дорогого телефону, обслуговування автомобіля, непрактична дорога річ у гардеробі, якій необхідна регулярна хімчистка та особливі умови зберігання. Переконайтеся, що надалі ця покупка не стане основною статтею ваших витрат і додатковим головним болем.

До необачних фінансових рішень нас підштовхує не лише любов до красивого життя, але і суспільний тиск. Коли рідня і друзі то і справа натякають, що у вашому віці час подумати про власне житло, легко вступити в іпотеку, навіть якщо поки не готові до таких серйозних зобов'язань. Перед будь-якою покупкою краще бути впевненою, що це те, що вам дійсно зараз потрібно, а не те, чого від вас чекають.

Отримуєте освіту заради диплома

Ще одна величезна стаття витрат для багатьох сімей — вища освіта. У деяких областях диплом магістра дійсно допоможе рухатися по кар'єрі, але найчастіше за ним йдуть просто на автоматі, тому що "так треба". Перш ніж витратити багато років і грошей (навіть батьківських) на навчання у ВНЗ, переконайтеся, що вами рухає конкретна практична мета, а не суспільні очікування.

Не просите підвищення зарплати

Скоротити витрати — непоганий спосіб стати багатшими, але підвищення свого доходу куди ефективніше. Зверніть увагу на те, наскільки адекватна зарплата, яку ви отримуєте останні роки, і як вона співвідноситься із зусиллями, що ви витрачаєте на роботу. Може, згодом вам додалося багато додаткових обов'язків, які ніяк не оплачуються, ви стали кращим фахівцем або сталися ще якісь зміни. Начальники майже ніколи не пропонують підвищити зарплату самі, але можуть відреагувати на прохання про це, якщо ви будете досить переконливі.

Не бійтеся попросити того, що ви заслуговуєте, або знайти більш високооплачуване місце, якщо вас не цінують там, де ви зараз. Навіть не дуже велике, але регулярне підвищення зарплати значно збільшить ваш бюджет і мотивацію.

Не працюєте над своєю кредитною історією

Якщо в перспективі ви думаєте про іпотеку або інше велике кредитування, попрацювати над своєю фінансовою репутацією варто вже зараз. Завжди вчасно повертайте дрібні кредити та позики. Якщо у вас їх немає — варто взяти та погасити просто для хорошої кредитної історії.

Не ставите цілі

Те, про що ви мріяли, напевно коштує грошей. Постановка великих життєвих цілей допоможе вже зараз скорегувати свої фінансові звички та пріоритети, щоб потім не виявити, що весь цей час витрачали дохід даремно. Нехай гроші стануть тим, що допомагає, а не заважає вам отримувати те, що захочете.

Відкладаєте все на потім

Довгострокове фінансове планування — не те, про що кожен замислюється у 20 років. Однак, звикаючи стежити за своїми витратами, ви кожен раз робите внесок у своє майбутнє, яке, як відомо, завжди настає раптово. Не важливо, про що йдеться: відмовитися від платної послуги, якою вже давно не користуєтеся, вибрати банк з більш вигідною процентною ставкою, відкрити пенсійний рахунок, щоб вже зараз вносити на нього хоча б невеликі відрахування. Через багато років ви будете вдячні собі за те, що проявили ініціативу сьогодні.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *