Які люди домагаються в житті більшого — егоїсти чи альтруїсти

Альтруїсти і егоїсти — абсолютно різні люди: якщо перші жертвують всім заради загального блага, то другі діють тільки в своїх інтересах, не піклуючись про інших, інформує Ukr.Media.

Егоїзм і альтруїзм — абсолютно протилежні напрямки з різними цілями і цінностями. Егоїсти часто піклуються тільки про себе, не цікавлячись потребами навіть найближчих, а альтруїсти, навпаки, готові пожертвувати власними інтересами, щоб допомогти іншим. Навряд чи можна сказати, яка з цих якостей допоможе домогтися успіху простіше і швидше. Проте, ми провели невелике дослідження, з'ясували і порівняли, якими способами альтруїсти і егоїсти домагаються успіху, і у кого з них в житті більше шансів пізнати торжество перемоги.

Егоїсти знають собі ціну

Егоїсти впевнені: абсолютно все в цьому світі має свою ціну — в тому числі і вони. Знати собі ціну на кшталт самоповаги, а вже про її цінність, напевно, і не посперечаєшся. Поважати себе дуже важливо, адекватна самооцінка — ключ до успіху: якщо ж вона занижена або завищена, нічого хорошого не чекайте.

Деякі альтруїсти ж, навпаки, схильні занижувати власну самооцінку, знецінювати свої вчинки і свій внесок у спільну справу. Занижена самооцінка може спричинити утворення комплексів і дрібних неприємностей, які надалі не дають людині спокійно жити: закомплексована людина не може просто радіти життю, її завжди щось турбує. Втім, з цим можна і потрібно боротися.

Егоїсти вміють правильно відмовляти іншим

Ви, напевно, здивуєтеся, але говорити просте слово "ні" в сучасному світі обов'язково потрібно вміти: це допоможе вам зберегти власні ресурси (в тому числі і найдорогоцінніше, що у нас є — час) і навіть показати твердість характеру, щоб вас поважали. Наприклад, на новій роботі варто всього лише один-два рази погодитися на начебто нескладне, дрібне доручення що ніяк не відповідає вашій посаді, і пиши пропало: до кінця тижня виявите, що майже всі співробітники примудрилися звалити на вас левову частку власних обов'язків.

Альтруїсти ж в основній своїй масі сказати "ні" не можуть: вони готові хоч цілодобово допомагати будь-кому, хто цього попросить. Звичайно, деякі плюси від цього теж є: не дуже часто (але все-таки таке трапляється) альтруїсти отримують допомогу у відповідь. На жаль, але в більшості випадків альтруїсти витрачають свій час і інші ресурси на оточуючих, нічого не отримуючи натомість, і здається, це всіх повністю влаштовує. Така стратегія, звичайно, навряд чи може привести до успіху.

Егоїсти вміють ставити цілі і домагатися їх

Вміти правильно ставити цілі і домагатися їх дуже важливо, якщо ви хочете домогтися успіху: величина амбіцій часом штовхає людей на вчинки, які повністю змінюють їх життя на краще. Відсутність же амбіцій, характерне для альтруїстів, може зіграти злий жарт навіть з найталановитішою людиною: через страхи і невпевненість вона так і просидить все життя в чотирьох стінах, не спробувавши всіх можливостей, які могли б дати їй хороший життєвий старт. Водночас не такі видатні, але більш мотивовані люди завдяки впевненості в собі отримують шанс вирватися з сірої дійсності і цілком успішно це роблять.

У альтруїстів хороші відносини з оточуючими

Здавалося б, яке відношення до успіху можуть мати хороші відносини з оточуючими? Та пряме! Спілкування в нашому житті займає далеко не останнє місце: для того, щоб знайти роботу (а що, як саме кар'єра принесе вам запаморочливий успіх?), отримати вигідну пропозицію, в будь-якому випадку доведеться спілкуватися з людьми, переконувати їх прийняти вашу точку зору. Виходить, що у людини, яка володіє досить великою кількістю соціальних зв'язків, значно більше способів досягти успіху і процвітання, ніж у відлюдного одинака — їй, своєю чергою, доведеться "пробиватися" тільки за рахунок власних навичок, не сподіваючись на відповідну допомогу. Постійно взаємодіючи з безліччю людей, альтруїсти напрацьовують неймовірний досвід, який надалі допомагає їм.

І якщо ви вважаєте, що альтруїст робить добрі вчинки тільки для того, щоб надалі користуватися відповідною допомогою, то сильно помиляєтеся: успіх приходить до альтруїстів не тому. Доведено, що більшість альтруїстів вміють співпереживати, як ніхто інший: крім цього, вони мають підвищений рівень емпатії до інших людей, що дуже допомагає їм у спілкуванні.

Здається, однозначно сказати, хто може домогтися більшого, не можна. Альтруїсти майстерно спілкуються з людьми, що допомагає їм в житті, але забагато часу витрачають на інших, тоді як егоїсти готові в прямому сенсі "йти по головах" і за рахунок своєї напористості теж здатні домогтися успіху. Не секрет, що сучасний світ жорстокий: в ньому майже не залишилося місця добрим і безкорисливим вчинкам, які готові здійснювати альтруїсти. На жаль, м'якій і добросердечній людині сьогодні набагато важче домогтися успіху, тому егоїсти фактично "заправляють балом", як би нам не хотілося зворотного.

Кидатися в крайнощі не радимо: золота середина між цими двома якостями підійде найкраще. Від альтруїстів візьміть навички взаємодії з людьми, а у егоїстів повчіться вмінню відстоювати свої інтереси тоді, коли це потрібно. Крім того, варто пам'ятати і про те, що поняття успіху однаково далеко не для всіх: у однієї людини може бути своя система цінностей, яка буде разюче відрізнятися від переконань і віри іншої.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *