У “Спецтехноекспорт” вже зробили сотні надводних катерів-камікадзе Magura V5, і це тільки початок

Українська компанія “Спецтехноекспорт” виготовила вже сотні надводних катерів-камікадзе типу Magura V5 — такі системи сьогодні є основним засобом ураження кораблів російського окупаційного війська у Чорному морі, і в компанії активно працюють над тим, щоб цих дронів було більше.

“З моменту розробки Magura півтора року тому нам вдалося виготовити приблизно сотні таких систем [100s of these systems], але ми активно працюємо над збільшенням темпів виробництва”, — розповів представник компанії “Спецтехноекспорт” у коментарі виданню C4ISRNET.

Читайте також: У світі є 134 типи морських дронів, то чим особливі наші катери-камікадзе

Magura V5 катер-камікадзе

Надводний катер-камікадзе Magura V5, фото — стоп-кадр з репортажу CNN

Як відзначають у виданні, українська компанія сьогодні зіштовхується з питанням задоволення попиту, оскільки виготовляти такі надводні катери-камікадзе — справа непроста, з урахуванням ваги платформи і корисного навантаження.

У контексті розмови про український катер-камікадзе Magura V5 у компанії згадують відео від Головного управління розвідки Міноборони України, яке було опубліковане у серпні і на якому якраз зокрема була і зафіксована бойова робота розробки “Спецтехноекспорту” — втім, у компанії з міркувань безпеки відмовилися коментувати ці кадри.

Нагадаємо, надводний катер-камікадзе Magura V5 (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus) — це багатоцільова система, що здатна виконувати низку завдань на полі бою — від розвідувальних до ударних місій.

Вперше ця розробка була представлена у Туреччині на виставці International Defence Industry Fair (IDEF) у липні цього року — того ж місяця у CNN опублікували відео, з якого стало зрозуміло, що Magura V5 вже готовий до застосування проти російського флоту. Тоді Defense Express також детально аналізував систему управління цього надводного катера-камікадзе.

Новина про сотні дронів-камікадзе типу Magura V5 (а це не єдиний тип надводного камікадзе, який використовує Україна) підтверджує раніше зроблене припущення щодо того, що Україна дійсно може мати багато катерів-камікадзе.

І під таке озброєння вперше в історії у Військово-Морських Силах ЗСУ була створена 385-а окрема бригада морських безпілотних комплексів спеціального призначення.

Читайте також: Таємнична зброя ЗСУ пошкодила два важливі кораблі ЧФ РФ, тепер “бавовни” буде більше

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *