США розкрили обсяги Foreign Military Sales у 2023 році, які більші за минулий рік на понад 50%

Державний департамент США на своєму офіційному сайті оприлюднив інформаційний бюлетень, у якому проаналізовано передачу зброї та оборонні продажі країни за результатами 2023 фінансового року — і передусім там відзначається, що у порівнянні з 2022 роком одразу на 55,9% зросла вартість переданих оборонних товарів і послуг, а також заходів зі співробітництва у сфері безпеці проведених у рамках системи продажів Foreign Military Sales (FMS), йдеться про ріст з 51,9 млрд доларів у 2022 році й аж до 80,9 млрд доларів у 2023 році.

літак F-35

F-35

“Це найвищий річний обсяг продажів і допомоги, що була надана нашим союзникам і партнерам”, — відзначають у Держдепартаменті США. Ці 80,9 млрд доларів включають зокрема:

Читайте також: “Військовий Шенген”: що це й чому більше не про документи, а про найголовніше на війні

  • 62,25 млрд доларів — продаж зброї, що фінансується союзниками та партнерами;
  • 14,68 млрд доларів — фінансування інших програм Держдепартаменту, а також програми оборонного відомства США з нарощування потенціалу партнерів, сюди ж входить Ініціатива сприяння обороноздатності України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI);
  • 3,97 млрд доларів — у рамках програми закордонного військового фінансування Title 22.

Щодо програми Foreign Military Sales (FMS), то рекордсменом тут очевидно є Польща, якій Держдеп погодив продажі на десятки мільярдів доларів. Йдеться передусім про майже сотню гелікоптерів AH-64E Apache на 12 млрд доларів з низкою різного озброєння та обладнання, а також систем HIMARS на 10 млрд доларів з ракетами ATACMS та GMLRS-ER, а також інші угоди.

З продажем гелікоптерів і систем HIMARS Польща посідає перші дві сходинки цього імпровізованого рейтингу FMS, після яких йдуть Німеччина з гелікоптерами CH-47F Chinook

на 8,5 млрд доларів, Австралія з C-130J-30 на 6,35 млрд, Канада з P-8A

на 5,9 млрд, Чехія з F-35 на 5,62 млрд, Південна Корея з F-35 на 5,06 млрд.

Прямі комерційні продажі теж зросли, але всього на 2,5% — з 153,6 млрд у 2022 році до 157,5 млрд у 2023 році. Серед прикладів згадується, наприклад, закупівля Норвегією систем NASAM як для власних потреб, так і для України, а також низка інших різних угод.

Читайте також: США не проти повернути Туреччину у програму F-35, але є важлива умова і вона цілком стосується України

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *