Що це за “снаряди на парашутах” – пояснюємо чи дійсно це вкрай небезпечна зброя

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що в Києві “вперше було зафіксовано факт використання новітнього озброєння – снаряди, які спускаються на парашутах”.

Він також додав, що це найжорстокіша зброя. Водночас жодного пояснення чому – від радника не послідувало і Defense Express вирішив ліквідувати цей пробіл.

Читайте також: Ще один рідкісний трофей: комплекс РЕБ “Ртуть-БМ”, у РФ таких не більше декількох десятків

Якщо говорити дуже спрощено, то парашути використовується у боєприпасах лише двох найрозповсюджених типів – освітлювальних та касетних. Також існує малоймовірний варіант, що це “гірські” реактивні снаряди.

Освітлювальні, в принципі, самі пос собі ніякої загрози не становлять, бо використовуються у темну пору доби для ілюмінації на полі бою.

Освітлювальні снаряди

Освітлювальний снаряд

Інша справа – касетні. В деяких з них, наприклад у реактивному снаряді 9М55К1 для 300-мм реактивної системи залпового вогню “Смерч” дійсно використовуються парашути.

Він потрібен для того, щоб снаряд “розкидав” окремі суб-боєприпаси.

Вони можуть виглядати наступним чином:

СПБЭ-Д

Суб-боєприпас СПБЭ-Д

Або так:

Суб-боєприпас

Суб-боєприпас невстановленого типу

Саме такі снаряди були використані під час війни у Нагірному Карабасі. І під їхню дію потрапили цивільні.

Принцип цих суб-боєприпасів у тому, що кожен з них має своє індивідуальне наведення. Зазвичай це доволі примітивна теплова головка самонаведення, яка має реагувати на тепло бронетехніки. Але на практиці може захопити і цивільні автомобілі.

9М55К1

Результат ураження легкового авто суб-боєприпасом

Водночас найбільш розповсюджені касетні боєприпаси взагалі не мають додаткових систем наведення та просто розкидаються по площі.

Некерований касетний суб-боєприпас

Некерований касетний суб-боєприпас

Враховуючи загальну низку якість військової техніки виробництва РФ слід зазначити, що район який рашистами був обстріляний касетними боєприпасами становить підвищену небезпеку. Існує вірогідність того, що суб-боєприпаси не здетонують і будуть лежати на землі.

Також існує варіант, що це можуть бути спеціальні реактивні снаряди для бойових дій у гірських умовах. У ньому парашут використовуються для того, щоб знищити цілі на зворотних схилах, ущелинах тощо. Один із таких снарядів – це 9М539 для РСЗВ “Торнадо-Г”, який був вперше продемонстрований декілька років тому.

Тому необхідно бути вкрай обережним, не наближатись до підозрілих предметів, тим паче, не підіймати їх.

Читайте також: Бундесвер вже вигріб зі складів все що міг передати ЗСУ та переходить на закупівлі нового озброєння

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *