Поляки вже мають першу РСЗВ Homar-K на власному шасі і провели перші стрільби у Південній Кореї

Польські військові вже опановують свою новітню ракетну систему Homar-K (адаптована для Польщі версія південнокорейської РСЗВ K239 Chunmoo) — вчора, 25 серпня, оборонне відомство Польщі оприлюднило кадри з перших стрільб польських артилеристів.

Подія відбулася у Південній Кореї, де польські військові якраз проходять навчання на своїх нових ракетних системах.

Читайте також: Польща має рідкісні системи розмінування ZB-WLWD, які потрібні ЗСУ (відео)

Водночас на початку цього тижня, у понеділок, 21 серпня, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив про те, що перша ракетна установка K239 Chunmoo на базі польської вантажівки Jelcz вже прибула в країну, і що інші пускові Польща отримає пізніше у цьому ж році.

Ракетні системи Homar-K входять до масштабного переліку зброї, які закупляє Польща у рамках насправді вражаючого переозброєння власного війська із сотнями нових систем різних типів — від танків до САУ та систем дистанційного мінування.

Рамковий контракт на постачання Польщі 288 ракетних установок K239 Chunmoo було підписано у жовтні 2022 року, за умовами якого пускові повинні бути інтегровані з польською системою керування вогнем Topaz, а також з їхнім шасі Jelcz.

K239 ракетна система

Фото — Міністерство оборони ПольщіВодночас виконавчий контракт на 218 систем, боєприпаси тощо було підписано у листопаді 2022 року, згідно з умовами перші 18 машин поляки мають отримати до кінця цього року. Тобто — темп постачання K239 Chunmoo

у вересні-грудні має становити 4-5 машин на місяць.

Читайте також: Скільки БПЛА FlyEye та дронів-камікадзе Warmate, якими ЗСУ б’ють рашистів, планує зробити Польща у 2024

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *