Флот турецьких розвідувально-ударних безпілотників Bayraktar TB2 станом на вересень цього року вже подолав позначку у понад 900 тисяч годин нальоту і впевнено рухається до показової цифри у 1 млн годин – а раніше цього місяця у Туреччині офіційно “попрощалися” з першим безпілотником, який вже відпрацював ресурс планера – церемонія виведення з експлуатації пройшла у Національному технологічному центрі Оздеміра Байрактара у Стамбулі.
На передньому фоні – Bayraktar TB2 S5, фото – Baykar
Йдеться про безпілотник з бортовим номером S5, який налітав понад 10 тисяч годин. У 2014 році ця машина була однією з перших, яка пройшла випробування і потрапила на озброєння сухопутних військ, як розповідають на офіційному сайті компанії Baykar.
Читайте також: Мальдіви отримали Bayraktar TB2: тепер у країні дронів більше ніж бронетехніки
Але водночас літак відправиться не на “металобрухт”, а на нове місце служби, буде виконувати роль навчально-випробувального літака, і також будуть проводити дослідження життєвого циклу планера.
Протягом терміну служби Bayraktar TB2 з бортовим номером S5 здійснив понад 750 бойових вильотів, він брав участь у таких операціях, як “Щит Євфрату (2016-2017 роки), “Оливкова гілка” (2018 рік), “Джерело миру” (2019), “Весняний щит” (2020) та “Кіготь-замок” (триває з 2022 року). Скільки озброєння міг знищити цей БПЛА за свою кар’єру не повідомляється.
У Baykar у своєму дописі нагадують, що цей розвідувально-ударний БПЛА має попит не тільки в Азії та Африці, але й перебуває на озброєнні шести країн-членів НАТО і чотирьох країн-членів ЄС. Зокрема нещодавно стало відомо, що Туреччина поставить шість безпілотників Bayraktar TB2 Боснії та Герцеговини.
Нещодавно також з’явилися рідкісні кадри, як Bayraktar TB2 коригував спецоперацію ГУР МОУ в Чорному морі, під час якої було збито винищувач Су-30СМ.
Читайте також: Неймовірно, але Румунія чекає на свої 18 Bayraktar TB2, які прийдуть до кінця 2025-го