Китай першим у світі серійно випускає човни Type-039C, де використано “стелс”

Китай першим у світі розгорнув серійне виробництво підводних човнів, в конструкції яких широко використовуються елементи “стелс-технологій”. Ці субмарини отримали позначення Type-039C Yuan, перший човен у цій серії був презентований у 2021 році, важлива особливість – використання анаеробної силової установки, яка дозволяє таким кораблям перебувати тривалий час під водою.

Але на цьому тлі цілком логічно виникає питання – а навіщо виготовляти з використанням технології “стелс” елементи конструкції корабля, котрий по суті й так ховається під час виконання своїх завдань під товщею води. Відповідь на це питання дає портал Naval News у своїй публікації.

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як стріляють по окупантам із рідкісної 2Б16 “Нона-К” (відео)

Будова китайської субмарини типу Type-039C Yuan, ілюстративна інфографіка від Naval News

Показово, що тут автори публікації посилаються на статтю взагалі китайських вчених у польському журналі Archives of Acoustics. І саме з посиланням на китайських вчених Naval News розгортає таке пояснення.

Виявляється, при конструюванні рубки та інших елементів корпусу Type-039C Yuan було використано так зване “кутове стелс-формування”, яке в свою чергу направлене на протидію саме активним гідролокаційним системам.

Під час “Холодної війни” справді “правили бал” системи пасивної гідролокації, тобто коли підводні човни намагались виявляти в першу чергу за рівнем шуму. Але по мірі того, як технології дозволяли робити субмарини все більш малошумними, то провідні країни світу почали працювати і над розвитком активної гідролокації, тобто – як “навчити” РЛС виявляти цілі під водою.

Будова китайської субмарини типу Type-039C Yuan, ілюстративна інфографіка від Naval News

У випадку саме з китайською Type-039C Yuan стверджується, що її елементи малопомітності спрямовані на протидію гідролокаторам на середніх частотах, котрі вважаються найбільш ефективними.

Щодо протидії гідролокаторам на високих частотах, то тут рівень ефективності уже нижчий, але противник не зможе чітко опізнати ціль, оператори гідролокатора зможуть зрозуміти ситуацію лише на рівні “там щось пливе”.

І цього буде уже цілком достатньо, щоб врятувати китайську Type-039C Yuan від можливої атаки противника.

Будова китайської субмарини типу Type-039C Yuan, ілюстративна інфографіка від H I Sutton

Читайте також: А що за катери може отримати Україна для “зернового коридору”, невже Mark VI

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *