Ізраїльська САУ Atmos продовжує крокувати Латинською Америкою і замовляється Бразилією

Збройні сили Бразилії стануть новим оператором ізраїльської САУ Atmos від Elbit, яку мають закупити у кількості 36 одиниць. Інформація щодо вибору саме цієї артилерійської системи була оприлюднена командуванням логістики збройних сил латиноамериканської країни. При цьому САУ буде виготовлена на шасі Tatra T-815 6×6.

Відповідно до повідомлення, постачання передбачають доволі швидку передачу перших двох Atmos впродовж 12 місяців. Ці дві машини мають пройти технічну та експлуатаційну оцінку, після чого буде підписано основний контракт на ще 34 САУ Atmos зі строком постачання аж до 2034 року.

Читайте також: РФ мала “Искандер-М” з касетною БЧ ще до 2022 року, це не нова розробка

САУ Atmos

САУ Atmos 6×6 армії Філіппін

Зазначимо, що закупівля артилерійських систем відбувалась на основі доволі широкого конкурсу, де Atmos змагався з іншими САУ. Конкурентами були: французька Caesar від Nexter, словацькі Zuzana 2 та Eva 6х6 від Excalibur International та Konštrukta, сербська Nora B52, китайська SH15 від Norinco, шведська Archer від BAE Systems Bofors, турецький Yavuz від MKE та південноафриканська T5-52 Mk2 8X8 від CSD.

Тобто вибір звісно був максимально широким, але, на жаль, бразильське оборонне відомство не прокоментувало свій вибір. Хоча і зазначило, що саме Atmos вважається однією з кращих САУ у світі. Але те саме можливо сказати про більшість конкурсантів. І слід зазначити, що при виборі схожого озброєння часом на перше місце виходять питання ціни, умов розрахунків, дипломатичні відносини та таке інше.

Також цілком можливо, що на рішення бразильських військових міг вплинути вибір Колумбії, яка доволі довго обирала між Atmos та Caesar і в останній момент змінила рішення на користь САУ від Elbit, замовивши 18 Atmos за 101,7 млн доларів, тобто по 5,65 млн доларів за одиницю. При цьому колумбійський контракт цікавий навіть тим, що французька пропозиція включала орієнтовну ту саму ціну та 10-річний кредит, але їх пропозиція все одно програла.

САУ Atmos

Водночас для Бразилії посилення артилерії доволі наочна потреба, бо на 102-тисячні сухопутні війська лише 109 САУ у 155-мм калібрі: з них 37 старих M109A3 та 72 нових M109A5, також у цьому калібрі 81 причіпна архаїчна гаубиця M114. Але зазначимо, що це ще не найстаріша артсистема бразильської армії, бо у строю ще близько двох сотень 105-мм M101, яка була прийнята на озброєння рік раніше за M114 – у 1941 році.

Зазначимо, що САУ Atmos належить до сучасних 155-мм артилерійських систем з довжиною ствола у 52 калібри, що дозволяє вести вогонь снарядом ERFB-BB (розширеної дальності з покращеною балістикою та донним газогенератором) на понад 40 км. У цій САУ реалізовано автоматичне заряджання, як снаряд, так і заряду. Екіпаж Atmos до шести осіб, як і інші сучасні артилерійські системи вона має надшироку цифровізацію та оснащена балістичним радаром.

САУ Atmos

Загалом Бразилія стане восьмим оператором САУ Atmos після Уганди, Ботсвани, Замбії, Таїланду, Філіппін, вже згаданої Колумбії, а також Данії. При цьому єдиний представник НАТО у цій когорті – Данія, зробила це після того, як віддала всі САУ Caesar Україні та зіткнулась з проблемою, коли перехід з однієї системи на іншу потребує більше часу, ніж просто почекати нову зброю.

Читайте також: Румунія обирає собі БМП, і у ASCOD та Redback може з’явитися дійсно потужний конкурент

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *