Цифри та тези від Міноборони: дрони, ППО, бронетехніка, “Нептун”, РЕБ та плани на 2024 рік та інше

Забезпечення українського війська озброєнням, військовою технікою та боєприпасами є ключовим завданням сьогодні і залишатиметься таким і в наступному році — про сьогоднішні реалії щодо цього, а також пріорітети, нарощення виробництва тощо видання АрміяInform поспілкувалося з заступником міністра оборони України генерал-лейтенантом Іваном Гаврилюком. Defense Express подає коротку вижимку цієї розмови, з урахуванням основних тез та цифр, які були озвучені представником оборонного відомства.

Головне завдання, як відзначає Гаврилюк — “своєчасне забезпечення наших військ ракетами, боєприпасами за всією номенклатурою, озброєнням та військовою технікою і засобами радіоелектронної боротьби”.

Читайте також: Що за нові ЗРК та дефіцитні зенітні ракети отримала Україна від партнерів без додаткових оголошень

РФ переважає нас за всіма видами ресурсів. “Технологічна перевага над росармією є ключовим чинником до нашої перемоги”.

Piranha AVD 360

Система РЕБ Piranha AVD 360, фото — “Піранья-Тех”

ОПК має низку завдань з виробництва різного озброєння, техніки, ракет та боєприпасів, а також масштабування виробництва і максимальної локалізації — будуть залучені як державні, так і приватні підприємства до виробництва ОВТ, зокрема й ті, що виробляють товари подвійного призначення.

Озброєння в Україні проходять такі випробування, які не відбувалися на жодному полігоні. Міноборони ретельно аналізує застосування практично кожного зразка, зокрема і в умовах РЕБ.

ПТРК

Пуск ракети з ПТРК “Стугна”

Триває робота з вибору перспективних зразків ОВТ у співпраці з Генштабом. “У результаті ретельного аналізу застосування ОВТ у бойових діях буде визначено за головними параметрами — ефективність та надійність, основні зразки техніки та озброєння, які в майбутньому становитимуть основу потенціалу ЗСУ”.

“Впевнений, чимало зразків ОВТ вітчизняного виробництва після війни займуть свою нішу на світовому ринку зброї. Серед них, як на мене, до прикладу, ракетний комплекс “Нептун”, БТР-4Е, ПТРК “Стугна” та багато інших зразків”.

ППО. Серед пріоритетів генерал-лейтенант називає засоби ППО. Разом з Мінстратегпромом йде робота щодо посилення ППО, зокрема проходить модернізація таких ЗРК, як “Бук” та С-300.

Фото: Генеральний штаб Збройних Сил України

Фото: Генеральний штаб Збройних Сил України

Безпілотники. Загалом за закупівлю БПЛА у 2024 році планують витратити понад 43 млрд гривень (більш як 1 млрд доларів), водночас весь бюджет на озброєння та техніку у 83,2 млрд грн (понад 2 млрд доларів) з урахуванням 30 млрд грн для Мінцифри на закупівлю БПЛА.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *