“Битва роботів” за Японію – сухопутні війська країни порівняють три платформи

Естонська компанія Milrem Robotics (належить до EDGE Group) розповідає, що отримала контракт на постачання сухопутним силам Самооборони Японії своїх наземних роботизованих платформ THeMIS — йдеться про машини, призначені для виконання на полі бою різних типів завдань, зокрема транспортування вантажів, а також розвідувальних місій.

Всього Milrem Robotics поставлять японцям три машини. У компанії наголошують, що вони будуть оснащені “комплектом інтелектуальних функцій” MIFIK для виконання завдань як на дорогах, так і на бездоріжжі. Завдяки цьому комплекту оператор наземного безпілотника може планувати місії за навігацією по точках і визначати, як саме буде просуватися по маршруту машина.

Читайте також: Milrem Robotics показала озброєного дронами-камікадзе бойового робота THeMIS на виставці в ОАЕ

І це вже другий контракт, який Японія протягом останнього часу уклала на постачання наземних роботизованих комплексів. Так, на початку минулого тижня Rheinmetall повідомила, що уклала “багатомільйонний контракт” з міністерством оборони Японії на постачання автономних безпілотних наземних транспортних платформ.

Йдеться також про три машини, а саме Mission Master SP з різними модулями корисного навантаження, зокрема вантажний модуль, модуль спостереження і бойовий модуль з дистанційним управлінням. Також у рамках угоди передбачена довгострокова програма підтримки та навчання, і постачання запасних частин.

У Rheinmetall відзначають, що всі три машини Mission Master SP будуть поставлені Японії у січні 2025 року. “Mission Master SP стане першим автономним транспортним засобом, яке випробує японська армія”, — відзначають в німецькій компанії. Водночас коли ж свої автономні системи поставить японцям Milrem Robotics поки що невідомо.

Rheinmetall роботизована платформа

Фото — Rheinmetall

Повертаючись до естонської компанії, то там акцентують, що їхні наземні роботизовані комплекси вже прийняті на озброєння у 16 країнах, з них вісім країн-членів НАТО. Роботизовані платформи THeMIS експлуатують і Сили оборони України.

Нагадаємо, що у 2023 році естонського розробника наземних роботизованих платформ Milrem Robotics викупив конгломерат EDGE Group з Об’єднаних Арабських Еміратів.

А на початку цього року Milrem Robotics отримала масштабний контракт вже від міністерства оборони ОАЕ на постачання одразу 60 роботизованих платформ, з них 40 машин THeMIS, і ще 20 машин у бойовому варіанті з бойовим модулем.

Щодо Японії, то ще у березні цього року сухопутні сили Самооборони Японії (Japan Ground Self-Defense Force) оголосили про плани посилити власний потенціал роботизованими платформами та планує провести випробування різних платформ задля прийняття рішення про повномасштабні закупівлі. Крім розробок від Milrem Robotics і Rheinmetall, японці також планують оцінити платформу Vision60 від Ghost Robotics.

Читайте також: Другий дзвінок для США: виступ прем’єра Японії Кіcіди у Конгресі – Україна як маркер

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *