У Львові відкрили виставку та читали вірші Максима «Далі» Кривцова

У Львові відкрили виставку та читали вірші Максима «Далі» Кривцова Фото 28.03.2024 09:10 Укрінформ У Львові в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» відкрили виставку фоторобіт полеглого поета й військового Максима Кривцова «Далі: Я поверну собі своє життя» та провели вечір пам'яті, читаючи вірші бійця.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ця виставка про військовий побут, але Максим був особливим у тому, що будь в чому вмів знаходити красу. Це погляд на війну його очима. Ця виставка була запланована ще за життя Далі. Її кураторкою стала Дар’я Криж. Вони разом з Максимом відібрали саме ці фотографії та рядки віршів, щоб представити на загал. Бо ми зараз, займаючись збереженням його пам’яті, дуже обмежені в фотографіях та віршах, на жаль. І далі, коли ми будемо робити презентації чи виставки, це вже буде наша рефлексія на творчість Максима. А тут представлена саме його. І це дуже важливо», – розповіла співорганізаторка виставки Катерина Приймак.

На площі перед входом до музею «Територія Терору» представлено 11 стендів, куди увійшли 24 відскановані фотографії, які боєць робив на плівку. Світлини зроблені у різний період часу, але в основному з війни. Більшість із фото підписані рядками зі збірки Кривцова «Вірші з бійниці». Виставка триватиме впродовж трьох місяців.

Офіційне відкриття заходу було особливим, звучали вірші зі збірки «Вірші з бійниці», які читали друзі та близькі Кривцова, а також українські поети, серед яких Остап Сливинський, Артур Дронь, Ростислав Кузик, Григорій Семенчук, Катерина Міхаліцина, Софія Челяк, Юлія Мусаковська.

У Львові відкрили виставку та читали вірші Максима Кривцова / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

Під час події усі охочі за вільний донат могли отримати листівки з ілюстраціями українських художників і художниць. Зібрані кошти передадуть на збереження пам'яті про Максима Кривцова до фонду, який заснували його батьки.

Максим Кривцов був учасником Революції Гідності у 2013-2014 роках. Став на захист держави від початку російсько-української війни у 2014 році, був добровольцем у «Правому Секторі», в бригаді швидкого реагування Національної гвардії. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub.

Після повномасштабного вторгнення росіян у 2022 році боєць повернувся до лав ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, на фронті 7 січня загинув поет і військовий Максим Кривцов, позивний "Далі". Він був бійцем 3-го окремого полку СпП імені князя Святослава Хороброго. Його книгу "Вірші з бійниці" визнано однією з найкращих українських книжок 2023 року за версією українського ПЕН.

Література Львів Виставка Кривцов

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *