У Хмельницькому відбулась прем’єра модерної вистави «Енеїда»

У Хмельницькому відбулась прем'єра модерної вистави «Енеїда» Фото 28.03.2024 10:13 Укрінформ У Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького в Міжнародний день театру відбулася прем’єра вистави «Енеїда».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Готували модерну інсценізацію шедевра Івана Котляревського актори театру кілька місяців під керівництвом режисера-постановника із міста Суми Дмитра Некрасова.

«Ми поєднали легендарний твір із реаліями сьогодення. Українська нація, як свого часу Еней, проходить зараз важкий шлях становлення і пошуку ідентифікації. Як наші військові відважно протистоять потужному ворогові, так і в «Енеїді» козаки борються з самими богами на шляху до свободи. І в фіналі силою неймовірного героїзму перемагають зло», – зазначив у коментарі Укрінформу Некрасов.

За словами директора театру Андрія Ковальчука, це найочікуваніша прем’єра березня.

«Цією виставою ми б хотіли показати, що минуло триста років, а історія України знову повторюється, знову виборюємо незалежність. Наша мета – підкріпити дух українського народу та хмельничан», – сказав Ковальчук.

У виставі залучено 37 акторів. Окремою принадою є хореографія в постановці балетмейстера Юрія Саввона, а також стильна сценографія та оригінальні костюми. Музику написав актор та звукорежисер театру Тарас Юровський.

«Вийшло дуже круто, завдяки гарному симбіозу із режисером. Використали сучасні технології та фони, наприклад, у сцені з пеклом. А у сценах війни додали дуже багато гулу. Це надзвичайно атмосферно», – розповів автор музики.

У Хмельницькому відбулась прем’єра модерної вистави «Енеїда» / Фото: Лілія Коцюк, Укрінформ

Прем'єра «Енеїди» 27 березня зібрала аншлаг. У Хмельницькому заплановано ще два покази вистави – 31 березня та 5 квітня, далі планують її показати в інших містах.

Як повідомляв Укрінформ, у Хмельницькому показали пластичну виставу «Косачка», присвячену захисницям.

Театр Енеїда Вистава Хмельницький

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *