Мінсоцполітики розширює можливості громадян для отримання соціальної підтримки та пенсійних виплат: які зміни

Мінсоцполітики розширює можливості громадян для отримання соціальної підтримки та пенсійних виплат: які зміни

КИЇВ. 11 серпня. УНН. Український уряд ухвалив низку рішень, які полегшують доступ громадян до соціальної підтримки та пенсій. Вони спрямовані на те, щоб забезпечити доступ до соціальної підтримки та пенсій для всіх громадян України, незалежно від їхнього місця проживання, повідомляє Міністерство соціальної політики України, передає УНН.

Деталі

Міністерство соціальної політики України ухвалило декілька рішень, які значно розширюють можливості громадян для отримання соціальної підтримки та пенсійних виплат.

Перше з цих рішень стосується одержувачів пенсії, які мешкають на територіях, де тривають бойові дії або які тимчасово окуповані російською федерацією. Зараз ці громадяни можуть зручно подати заяву до Пенсійного фонду України на виплату пенсії на свою банківську картку, використовуючи кваліфікований електронний підпис “Дія.Підпис”.

Додатково, якщо пенсія була призупинена через незмогу доставити її отримувачам, вони тепер можуть відновити виплату дистанційно. Для цього можна подати заяву через веб-портал Пенсійного фонду України з використанням “Дія.Підпис” або провести відеоконференцзв’язок з представниками фонду.

Друге рішення стосується осіб, які були внесені до обліку як внутрішньо переміщені до введення воєнного стану в Україні. Вони відрізняються тим, що з початку пандемії COVID-19 не підлягали обов’язковій періодичній фізичній ідентифікації. Щоб спростити цей процес для них після закінчення карантину, було розширено можливості пройти ідентифікацію: авторизація в особистому електронному кабінеті Пенсійного фонду України за допомогою “Дія.Підпис” або провести відеоконференцзв’язок з представниками фонду.

Фізична ідентифікація в консульських установах для громадян, які перебувають за кордоном.

Також період для проходження фізичної ідентифікації продовжено до 31 грудня 2023 року. У цей час переривання виплат пенсій та соціальної допомоги НЕ відбуватиметься. Це дозволить громадянам забезпечити підтвердження отримання виплат і сприятиме ефективному управлінню коштами державного бюджету та Пенсійного фонду України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Укрпошті дозволили перекази за кордон для виплати

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *