Кілька дієвих лайхфаків, які допоможуть зробити ваш словниковий запас ширшим

Багатий словниковий запас — перевага, якою хочуть володіти багато людей. Це не лише виділяє вас під час бесіди, а й дарує відчуття самозадоволення від того, що до звичайного іменника ви можете підібрати щонайменше кілька рідкісних синонімів. Але таке, на перший погляд, просте заняття як заучування нових слів не завжди може бути легкодоступним. Ми забуваємо незнайомі вирази, не завжди доречно їх використовуємо і знову повертаємося до запиту, який не був задоволений. Існує кілька способів цікавого поповнення словникового запасу, які, у першу чергу, подарують вам задоволення від процесу вивчення і приведуть до бажаного результату, інформує Ukr.Media.

Будьте відкритими до нових знайомств

Оскільки мова — живий організм, на його розвиток впливає безліч факторів, один з яких — ваше оточення і сфера спілкування. Проводячи забагато часу на роботі, ви й у повсякденному житті використовуватимете більше професіоналізмів, ніж раніше. Опинившись у новій компанії, ви насторожено будете сприймати нову лексику, але з часом й самі почнете її вживати. Нове слово спочатку завжди ріже слух, але саме вихід за звичні межі і стандартне коло спілкування допоможе вам дізнатися нові слова і запам'ятати їх під час розмови. Крім того, ми на підсвідомому рівні тягнемося до тих людей, які перебувають на більш високому рівні інтелектуального розвитку.

Відмовтеся від найбільш вживаних слів

Прочитайте свою переписку у соціальних мережах і визначте, які слова ви найчастіше використовуєте, реагуючи на різні ситуації або просто описуючи свій стан. Випишіть їх і поставте завдання — не використовувати ці вислови, а замість них вживати іменники і прикметники, які більш точно відображають ваші наміри. Відмова від щоденних, звичних фраз створить відчуття "діри", яку ви повинні будете заповнити хоча б для того, щоб мати змогу підтримувати діалог з друзями. Таке усвідомлене обмеження змушує генерувати якомога більше незручних спочатку фраз, що, природно, призводить до розширення словникового запасу.

Описуйте минулий день перед сном

Перед сном ви можете перераховувати виконані завдання, хвалити себе, вибудовувати ланцюжки зі слів для того, щоб швидше заснути. Ефективною вправою для розширення словникового запасу вважається вправа, у якій ви описуєте свій день лише 10-ма реченнями. Є лише одна обов'язкова умова — у кожному другому реченні використовуйте незвичні для вас слова, неординарні описи. Спочатку ви будете вибудовувати словосполучення з фразеологізмів та інших зворотів, які вже відомі вам, але з часом вивченої бази буде недостатньо. Ви самі будете ініціатором пошуку нових висловлювань, а вдень будете приділяти ще більшу увагу невивченій лексиці.

Створюйте словникові картки

Деякі люди ведуть словник, записуючи у нього нові вирази. Але такий спосіб не завжди може бути ефективним: останні слова з часом витісняють попередні, і повторити, а головне — запам'ятати понад десяток слів з неактивного словникового запасу, майже неможливо. На допомогу приходять картки з певним висловлюванням і окремі аркуші, на яких виділена фіксована кількість (наприклад, 5) слів. На зворотному боці картки запишіть пояснення. У такий спосіб ви самі зможете складати свій мікс для вивчення. На аркуші зберіть нову лексику з різних сфер життя. Щодня повторюючи і зачитуючи ці замітки, ви зробите наголос на певних значеннях, що допоможе вашому мозку сфокусуватися і не розпорошуватися. Зберігайте усі записи, тоді ви у будь-яку хвилину зможете знову активувати засвоєні знання.

Розгадуйте сканворди і кросворди

Спочатку може здатися, що кросворди — розвага для бабусь і дідусів. Але водночас літні люди не без приводу кажуть: такі загадки не дають мозку "закостеніти" і запускають розумові процеси у новому ключі. Заради цікавості спробуйте заповнити усі порожні клітинки, і з першої спроби вам це навряд чи вдасться. По-перше, пояснення навіть найпростіших слів можуть створити складнощі, що вже говорити про фрази, з якими ви ще не зіштовхувалися. Під час цієї гри ви будете дізнаватися нові слова, а відмінні одне від одного пояснення підтримуватимуть словниковий запас у тонусі. Головне — приділяти увагу кросвордам хоча б кілька разів на тиждень, а краще — щодня, навіть якщо це займає лише 15 хвилин.

Оберіть слово дня

Існує безліч додатків, які раз на день сповіщають вас про нову одиницю мови, її значення і способи вживання. Навіть якщо ви спочатку не дотримуєтеся такого способу збагачення словникового запасу, хоча він скорочує ваш час на вивчення і пошук лексики, визначайте самі, який іменник, прикметник або дієслово ставити вашим словом дня. Намагайтеся вживати його за будь-якої можливості. У такий спосіб воно не буде відкладатися у пасивний запас, а одразу ж перейде у розряд активного. І з кожним наступним днем ваше мовлення ставатиме більш різноманітним і наповненим.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *