Як вижити на прожитковий мінімум — поради людини, яка змогла це зробити

Героїня нашої статті кинула виклик сама собі. Завдання було заощадити за всяку ціну і при цьому, бажано, вижити. Дівчина, яка на це пішла витрачала в місяць суму рівну прожитковому мінімуму, не більше і не менше. Сам експеримент проводився в США, в одному з найдорожчих його міст. В результаті героїня проєкту змогла досягти власної мети і, при цьому, знайти безцінний досвід, яким і хоче з нами поділитися. Адже незважаючи на те, що відважна дівчина економила в Сполучених Штатах, поради її легко можливо застосувати практично в будь-якій країні, інформує Ukr.Media.

Не використовуйте банківські картки

Коли у вас з собою є тільки десять доларів, ви і витратити можете десять доларів. Банківська карта ж дає доступ до всіх грошей, які є на вашому рахунку. Тут велика спокуса зірватися і витратити більше ніж є необхідність. Повірте, різниця просто колосальна. Крім того, коли ви витрачаєте готівку, ви фізично відчуваєте, що їх стало менше, в той час, як покупка з карти, тим більше кредитної, абсолютно ніяк не відчувається, адже в гаманці цих грошей ніколи і не було. Такий виверт, мимоволі, змусить вас витрачати менше і більш дбайливо ставитися до грошей в цілому.

Навчіться фіксувати свої витрати

Це займає зовсім небагато часу, але результат вражаючий. Ви можете завантажити спеціальний додаток на смартфон, використовувати документ Excel, або просто записувати в блокнот. Таким чином ви зможете бачити скільки грошей йде і куди саме, що своєю чергою змушує вас контролювати витрати і нести за це відповідальність. Ви можете перетворити це в гру, суть якої, витратити якомога менше грошей. Це допоможе вам зменшити щоденні, щотижневі, а разом із цим, і щомісячні витрати.

Складайте список покупок

Не йдіть в магазин просто так, без конкретного списку речей, які вам необхідні. Якщо ви складете грамотний список, в якому не буде нічого зайвого, ви зможете заощадити чималу суму. Звертайте увагу на ціни і магазини в яких ви робите покупки. Звертайте увагу не на яскраву вивіску на вході, а на співвідношення ціни і якості продуктів в цьому місці. Приділяйте особливу увагу акціям. Ви повинні розуміти, що не все на чому написано «акція» великими барвистими літерами буде вигідним для вас. Навчіться купувати тільки продукти першої необхідності, повірте, з них можна приготувати смачну, корисну і здорову їжу.

Не ходіть в кафе

Йдеться про щоденні походи на каву та обіди в кафе поруч з роботою. Готуйте їжу вдома і беріть з собою. Ніхто не змушує готувати кожен день. Всі розуміють, що в сучасному світі далеко не у кожної людини є на цей час. Можна приготувати щось м'ясне, кілька видів гарнірів й одразу розфасувати по контейнерах на сніданок обід і вечерю на тиждень вперед. Такі обіди можуть довго зберігатися в морозильній камері. Якщо ж вас запросили в ресторан або кафе — внесіть цю витрату в свій бюджет, заздалегідь виділіть там місце і придумайте де можна заощадити таку ж суму.

Залишайте в бюджеті місце на позапланові витрати

Якщо є бажання, при належній кмітливості і умінні планувати навіть найбільш раптові події можна передбачити і скласти на них план витрат. А запрошення на весілля або день народження — це не така вже й непередбачена річ. Все передбачити, звичайно, неможливо, тому варто виділяти окрему суму на такі випадки. Якщо випадок не стався і в цьому місяці гроші не знадобилися — не здумайте їх витрачати. Місце їм в скарбничці.

Не погоджуйтеся на все, що пропонують друзі

У сучасному світі є дуже багато місць де можна витратити гроші і отримати задоволення. Зупинитися. Ви не зобов'язані говорити "так" всім. Зовсім мало приємного в тому, щоб прийти в ресторан і замовити тільки воду. Або не покататися ні на одному з атракціонів в парку розваг. Вам варто усвідомити одну річ, ви не зобов'язані приймати кожне із запрошень, яке вам надходить.

Скоротіть витрати на транспорт

Ходіть пішки там, де це можливо. До речі, через кілька тижнів постійних прогулянок ви відчуєте як покращився стан здоров'я. Також можна використовувати велосипед. Це засіб пересування не вимагає ніяких витрат.

Навчіться розважатися без грошей

Існує дуже багато безкоштовних розваг, концертів, майстер-класів, музеїв, театральних постановок. Просто погуглить заходи та події у вашому місті. Ви зможете заощадити і знайти нових друзів.

Перед здійсненням покупки подумайте на що ще ви могли б витратити цю суму

Наприклад сік коштує п'ять доларів, а вода такого ж обсягу — один долар. При цьому вода втамовує спрагу краще, в ній немає цукру і це буде п'ять пляшок води. Вигода очевидна.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *