Як в дитинстві формується наше відношення до грошей

Ви не можете заснути ночами, перевертаєтеся з боку на бік, в сотий раз переживаючи через гроші? Ви впадаєте в стрес тільки від однієї думки про те, що вам може не вистачити грошових коштів до зарплати?

Можливо, причини ваших тривожних думок лежать набагато глибше, ніж сьогоднішня економічна ситуація. Можливо, вони родом з дитинства, інформує Ukr.Media.

Всі наші переконання, звички і цінності формуються в ранньому віці, до 5 років. В цей час дитина не здатна критично сприймати слова і вчинки своїх батьків і часто копіює їх, вважаючи єдино правильними. Саме тому ваше минуле може містити секретний ключ до розгадки причин, за якими у вашому сьогоднішньому житті з грошима не все в порядку.

Постарайтеся витягнути з пам'яті все, що ви чули в дитинстві з приводу грошей. Можливо, ваші батьки поміщали кожну зайву копієчку в скарбничку, відмовляючи вам навіть в морозиві і цукерках? Можливо, вони отримували допомогу від держави і міркували про те, навіщо працювати, якщо можна жити приспівуючи на соціальну допомогу?

Які уроки ви витягли з поведінки ваших батьків? Подумайте гарненько: буває так, що, кажучи одне, люди при цьому поступають зовсім інакше, і діти копіюють не декларовані переконання, а вчинки. Наприклад, ваша мама стверджувала, що ви повинні вміти заробляти собі на життя, але при цьому підшукувала вам багатого нареченого.

А може, у вашій родині взагалі не прийнято було обговорювати грошові питання, і ця тема була для вас табу? Можливо, ви ввібрали з дитинства думку про те, що багатим бути соромно? Згадайте, що говорили ваші батьки про багатіїв: «гроші — корінь всіх зол», «чесною працею стільки не заробиш», «треба виглядати так, щоб ніхто не подумав, що у тебе є багато грошей».

Який був ваш досвід роботи з грошима? Чи давали вам батьки на кишенькові витрати і як при цьому радили витрачати ці гроші? Як чинили ви? Відкладали грошики на покупку ляльки або в той же день спускали всю суму?

Чи були гроші джерелом конфліктів у вашій родині? Наприклад, мати дорікала батька за те, що він не здатний забезпечити сім'ю, або батько говорив матері, що вона витрачає забагато? Чи є у вас дуже яскравий спогад з дитинства про те, як батьки не купили вам бажану іграшку або річ, мотивуючи тим, що немає грошей? Можливо, матеріальне становище сім'ї було для вас джерелом гордості або сорому, особливо в дитячому колективі? Чи відчували ви себе краще або гірше серед інших дітей через це?

Всі ці дитячі спогади, навіть якщо ви дуже рідко до них повертаєтеся, непомітно для вас сформували ваші переконання про гроші. Ці самі переконання і сьогодні приносять у ваше життя дискомфорт, є джерелом стресу або незадоволеності собою. Хороша новина полягає в тому, що усвідомивши, як ваше минуле впливає на ваше сьогодення, ви в силах змінити свої переконання і установки. Ви повинні навчитися бачити в грошах лише інструмент для досягнення своїх цілей, але ніяк не характеристику своєї особистості. Звільнившись від установок, які вам заважають, ви зможете відчути себе впевненішими і щасливішими.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *