Ці 5 ознак говорять про те, що ви є гарним професіоналом

Часто ми чуємо про деяких людей наступну фразу: "Він професіонал своєї справи". Який сенс у неї вкладений, і як визначити, чи є ви справжнім професіоналом, чи ні, розбираємося разом, інформує Ukr.Media.

Багато людей мріють про кар'єрне зростання, але не замислюються про те, що таке професіоналізм, і як його рівень впливає на успіх у роботі. Так, навіть у питанні професіоналізму існують свої рівні і градації. Наприклад, до-професіоналізм — це критерій діяльності новачка / дилетанта, який хоче розвиватися далі. Однак не усі переходять на наступний рівень — деякі люди залишаються на початковому щаблі, відмовляючись зростати далі через різні причини.

Супер-професіоналізмом можна назвати діяльність людини, яка досягла найвищих досягнень або великих творчих успіхів у своїй галузі. Найчастіше таким людям дуже подобається їх професія і вони прагнуть до кращих результатів, навіть досягнувши певного рівня.

Несправжні професіонали відрізняються від першої категорії (представників до-професіоналізму) тим, що професіоналами навіть на початковому етапі називатися не можуть. Це ті, хто або створюють враження, що працюють — багато говорять і мало роблять; або роблять не так, як треба (і не хочуть вчитися); або не можуть поєднати роботу і особисте життя, порушуючи важливий баланс, що зрештою негативно впливає на обидві сфери.

Існує також категорія пост-професіоналів — це ті люди, які у минулому мали досвід роботи і вважалися професіоналами, але зараз залишили кар'єру (наприклад, вийшли на пенсію). До речі, у цій категорії багато людей, які, перебуваючи на заслуженому відпочинку, продовжують ділитися досвідом з молодим поколінням — займаються наставництвом, тренерською діяльністю або викладанням. І чимало таких людей відкривають для себе нові грані професіоналізму у наставництві та викладанні.

Спробуємо розібратися, за якими саме критеріями ми можемо зробити висновок про професіоналізм тієї чи іншої людини:

Вміння чути і слухати

А також вміння читати між рядків. Ці навички дозволяють людині бути на крок попереду і передбачати думки співрозмовника, події, зміни у його діяльності.

Субординація

Справжні професіонали знають правило №1: не переходити на "ти", поки їм не запропонували цього зробити. Це правило отримує відгук й в інших робочих аспектах, наприклад, розумінні меж робочого часу, коли доцільно турбувати керівника (а також колег), виборі тем для розмови і т. д.

Критика — поштовх до розвитку

Професіонал високого рівня будь-яку критику на свою адресу сприймає адекватно, крім того, дякує за неї. Адже конструктивна критика — це не привід ображатися, а причина та можливість стати кращим і розвиватися.

Монетизація

Важливе вміння професіонала — вміти переводити переваги компанії, бренду або особисті переваги у грошовий еквівалент.

Оперативне і різнобічне вирішення питань та завдань

У будь-якої людини можуть виникати питання і завдання у межах робочого процесу, але лише справжній професіонал замислюється над можливими відповідями перед тим, як поставити питання, і завжди намагається запропонувати кілька рішень. Іншими словами, такий співробітник має здатність мислити, виходячи за межі запропонованого, що дозволяє йому завжди бути на крок попереду.

При цьому важливо розуміти, що у питанні професіоналізму усе залежить лише від вас — навіть якщо зараз ви перебуваєте на самому початку вашого кар'єрного шляху, а ті завдання, які перед вами ставлять, здаються вам нецікавими, намагайтеся максимально вкладатися у роботу — лише у такий спосіб можна зрушити з мертвої точки і отримати той результат, про який ви мрієте.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *