Зенітні-дрони “анти-Шахеди”: яку головну задачу вирішили українські розробники і це не про швидкість (відео)

Одразу декілька джерел показало нові українські розробки спеціальних зенітних дронів, які мають взяти на себе роль вкрай дешевих засобів для знищення ворожих БПЛА, зокрема “Шахедів”.

Спершу з’явилось відео з такими неназваними дронами на одному з українських Telegram-каналів. Також зазначалось, що швидкість таких БПЛА складає до 280 км/год, бойова частина – 0,5 кг, а окрім того дрон має автоматичне донаведення на ціль.

Читайте також: Ворожий “Привет-82МК2” за три місяці зробив понад 100 вильотів у руках групи “Сова”, що про нього кажуть рашисти

Другим джерелом, вже із вказівкою на те, що ще одна розробку здійснила спільнота “Дикі шершні”, став Telegraph. За наведеною інформацією, зенітний дрон під назвою Sting, хоча можливо оригінальна назва розробки українська – “Жало”, може розганятися до 160 км/год та підійматися на понад 3 км. У ньому також має бути використано автозахоплення цілі, але вага бойової частини не вказана.

Sting дикі шершні зенітний дрон

З боку Defense Express зазначимо, що щодо реальної швидкості Sting є питання, бо навряд розробники зупинились б на такому параметрі. Для зенітного дрона замало, бо Shahed-136 летить зі швидкістю 180 км/год.

Більше того, спільнота вже публікувала кадри з випробуванням швидкісних дронів, які розганялись до 325 кмгод. А на стоп-кадрах було видно, що мова йде про схожий за комонуванням БПЛА. І саме така висока швидкість в цілому відповідає тій, які має бути для комфортного перехоплення цілей типу “Шахед”.

Sting дикі шершні зенітний дрон

Примітно, що в обох зенітних дронах використано однакове рішення, зі створення “ракетоподібного” літального апарата. І воно використовуються у всіх “рекордних” швидкісних дронах, бо продиктовано аеродинамікою.

А поточний швидкісний рекорд належить Peregreen 2, що створений Люком та Майком Беллами (отець та син) з ПАР. Він у квітні цього року досяг 480,23 км/год. Але різниця між дроном-рекордсменом та серійним бойовим – зенітний дрон ще несе “мертву” вагу у вигляді бойової частини.

Водночас українські розробники зенітних дронів змогли вирішити найголовнішу задачу. Вони вочевидь зробили дешеві зенітні дрони. Бо все що є із близьких до серії зразків на Заході зараз – двометровий Roadrunner від Anduril по 500 тисяч доларів. І навіть додавання таких функцій, як машинний зір та нічних камер не дуже підніме на них ціну та буде економічно обґрунтовано.

При цьому автозахоплення дійсно важливе через те, що не лише нівелює російські експериментизі встановленням на БПЛА засобів РЕБ, а й знижує пряму залежність ефективності перехоплення від професіоналізму оператора. А от нічний режим обов’язковий через те, що ворог запускає “шахеди” саме у темний час доби.

Читайте також: Як виробники відреагували, що заміни PAC-3 до Patriot не буде і чому їх це не здивувало

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *