У США кардинально скоротили оцінку мінімального строку навчання українських пілотів F-16

Термін навчання українських пілотів на F-16 може виявитись у рази коротшим, ніж про це говорилось раніше, мова йде про строк у три місяці для досвідчених пілотів. Саме таку оцінку дав командувач повітряних сил Нацгвардії США Майкл Ло.

При цьому цей посадовець має всю інформацію для того, щоб говорити не на основі припущень, а володіючи даними. Справа в тому, що саме на базі Нацгвардії США у лютому-березні цього року проводилась оцінка двох українських пілотів.

Читайте також: Що залишилось від ВДК “Минск” у Севастополі, який ступень ураження й чи реально його відновити

F-16

Мова йде про авіабазу Девіс-Монтан (Davis-Monthan), де знаходиться Командний випробувальний центр резерву повітряних сил Національної гвардії США – Air National Guard Air Force Reserve Command Test Center.

І генерал-лейтенант Майкл Ло офіційно підтвердив такі тести, а також те, що для навчання досвідчених пілотів повноцінному використанню F-16 у бойових умовах знадобиться три місяці, повідомляє Breaking Defense. Водночас тримісячний строк це саме мінімальний термін для пілотів, які мають відповідний бойовий досвід та володіють англійською мовою.

З погіршенням знань іноземної мови чи менших льотних навичок курс буде ставати довшим, впритул до позначки у 9 місяців. А саме такий строк є стандартним за тривалістю курсом для курсантів з базовою льотною підготовкою. При цьому незалежно від довжини курсу кожен пілот опанує машину повністю.

F-16

“Ми навчимо їх виконувати весь багатоцільовий спектр того, що ми можемо очікувати на їхньому театрі воєнних дій”, – зазначив командувач повітряних сил Нацгвардії США.

Таким чином, можливо, що інформація про додаткові мовні курси довжиною цілих чотири місяці та курс підготовки у шість місяців, про який неофіційно повідомлялось у західних ЗМІ відносно строків завершення навчання першої групи українських пілотів F-16, можуть виявитись більш ніж завищеними.

Але, як зазначив американський генерал, завершення навчання пілотів не означає те, що вони одразу будуть готові до бойових завдань. Після завершення навчання у США вони мають прибути до Європи, а вже після цього в Україні їх мають допустити до бойових вильотів.

F-16

З боку Defense Express зазначимо, що можлива “проміжна” зупинка у Європі пов’язана з коротким додатковим курсом опанування F-16 у версії MLU, яка може відрізнятися від модифікації навчальних машин Нацгвардії США.

Також американський генерал озвучив вкрай важливу деталь – українці отримають “пріоритетне навчання”. Тобто скоріш за все спеціально для наших льотчиків будуть дещо переформатовані графіки навчання інших пілотів.

Читайте також: Поки російські Shahed залітають у Румунію на 15 км, Бухарест будує ерзац-укриття для населення

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *