США підняли B-2 Spirit з протибункерними бомбами проти хуситів, але чи зможуть так бомбити хоч Іран

В ніч на 17 жовтня 2024 року США завдали новий удар по об’єктам угрупування “Ансар Аллах” в Ємені, вони ж єменські хусити, аби завадити цьому угрупуванню атакувати цивільне судноплавство у Червоному морі.

При цьому повідомляється, що для такого удару ВПС США задіяли навіть стратегічні бомбардувальники B-2 Spirit як носії протибункерних авіабомб для ударів по підземним об’єктам, аби показати свої можливості для ураження підземних об’єктів ворога (наведене нижче відео має ілюстративний характер).

Читайте також: Що в середині модуля УМПК, який перетворює російські ФАБ на КАБ: детальна розбірка (відео)

На цьому тлі Пентагон зробив заяву, що цей удар по об’єктам єменських хуситів був зокрема “демонстрацією можливостей по захисту життя та майна громадян США”.

Тим більш, як далі підкреслює в своїй публікації портал The War Zone, сам по собі факт застосування B-2 Spirit є подією непересічною, бо до цього моменту бомбардувальники цього типу застосовувались у бойових операціях аж в 2017 році, для ударів по бойовикам ІДІЛ в Сирії.

А от далі автори цього видання ставлять перед собою два важливі питання, і перше із них – а який тип протибункерного озброєння був застосований із B-2 Spirit в цьому епізоді.

Проникаючі характеристики протибункерних бомб на озброєнні ВПС США, інфографіка – US DoD

Бо тут можна виходити наприклад із фонових даних про те, що B-2 Spirit можуть бути носіями унікальних, найпотужніших у світі “конвенційних” протибункерних бомб типу GBU-57 Massive Ordnance Penetrator (MOP), кожна з яких має масу в 13,6 тонн, зокрема бойова частина 2,7 тонн. Тут треба зробити поправку, що один B-2 Spirit може брати бойове навантаження до 18 тонн, тому в теорії може підняти лише одну GBU-57 MOP.

Також можна припустити, що у цій місії американські B-2 могли нести й менш потужні протибункерні бомби, наприклад BLU 109 з комплектами JDAM або GBU 28. Але наскільки це менш потужне озброєння, порівняно із MOP, можемо наочно побачити ось на інфографіці вище, що заодно ставить питання про те, так чи вдалось ВПС США у цій історії забезпечити ефективне ураження підземних об’єктів єменських хуситів, які намагаються вкопуватись цілком за “іранським” взірцем.

Наступне і не менш важливе питання – а наскільки зараз взагалі можливо використовувати в сучасних бойових діях отаку зв’язку “стратегічний бомбардувальник + протибункерна бомба”. Раз на то пішло, то єменські хусити не мають організованої системи протиповітряної оборони, тому демонстративне застосування B-2 Spirit було заодно доволі безпечним.

Але чи спрацює така демонстрація сили в разі необхідності завдати такого ж формату удар по Ірану, який має в своєму розпорядженні зокрема три дивізіони радянських С-200, чотири дивізіони С-300 та прагне отримати від РФ новітні С-400. Бо, виходить, що перш ніж перейти до застосування протибункерної зброї в такому випадку, доведеться спочатку провести масштабну операцію по придушенню протиповітряної оборони противника.

Читайте також: Армія США спочатку хотіла заміну PAC-3 до Patriot, а потім зрозуміла, що й ця протибалістична ракета хороша

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *