Що це за Mbombe 6×6, яку ймовірно скопіювали в Україні

Як стало відомо сьогодні, під час демонстрації для Головнокомандувача ЗСУ новітньої техніки українського виробництва було продемонстровано зокрема колісну бронемашину із тривісним шасі та бойовим модулем, яка візуально нагадує Mbombe 6×6 від південноафриканської Paramount Group. Деякі ресурси навіть стверджують, що одне із українських оборонних підприємств налагодило ліцензійне виробництво цієї ББМ для Сил оборони України.

В даному випадку важливо буде розповісти, що це в принципі за бронемашина, що ми і зробимо за текстом нижче. Тим більш, що тут мова про зразок, який створювався з акцентами саме на високий рівень захисту та гнучкість при використанні в різного роду операціях.

Почнемо із того, що Paramount Group презентувала свою бронемашину Mbombe 6×6 ще в 2010 році, і в позиціонуванні своєї розробки намагалась зайти одразу “з козирів”.

Мовляв, це високозахищена машина, яка створювалась із поправкою на уже наявний на той момент досвід бойових дій західних країн в Афганістані проти “Талібану”, рівень бронювання якої дозволяє витримати підрив 50-кг вибухового пристрою на відстані лише 5 метріввід ББМ. І заодно – машина з високою прохідністю, яка може брати на борт до 11 десантників при екіпажі в 3 особи та бойовій масі в 27 тон.

Силова установка потужністю 457 к.с дозволяє розвивати швидкість ходу до 100 км/год на шосе, і дає дальність ходу до 700 кілометрів. Але доволі парадоксальним чином перший покупець на Mbombe 6×6 знайшовся, м’яко кажучи, не одразу, і це була взагалі країна Близького Сходу.

Mbombe 6×6, ілюстративне фото від Paramount Group

У відкритому доступі були повідомлення про те, що на 2016 рік Paramount Group мала в своєму портфелі замовлення на 50 Mbombe 6×6 для Йорданії, із яких 25 мали бути виготовлені на потужностях самої компанії, ще інші 25 – складені уже на йорданських підприємствах. Як по факту виконувався цей контракт, у відкритому доступі інформації обмаль. Зате можемо знайти іншу цікаву згадку – в 2020 році урядові війська Лівії отримали певну кількість Mbombe 6×6 від Йорданії для протидії підрозділам фельдмаршала Хафтара.

В строю армії самої Йорданії ці бронемашини наразі не фіксуються. Про “лівійські пригоди” Mbombe 6×6 дані у відкритому доступі також відсутні.

Mbombe 6×6 від Йорданії, передані урядовим військам Лівії в 2020 році, зображення з відкритих джерел

Якщо дані про те, що одне із українських підприємств отримало ліцензію на виробництво Mbombe 6×6 для ЗСУ – таки справді підтвердяться, це аж ніяк не означатиме, що Україна наразі єдиний замовник цієї бронемашини. Є повідомлення від порталу Military Africa, яке вийшло буквально 5 днів назад, і в якому йдеться про те, що Еквадор у Paramount Group замовив бригадний комплект Mbombe 6×6 для контрпартизанських операцій поблизу кордону з Колумбією.

Раніше Defense Express розповідав про те, що як може бути, що за 20 років так ніхто й не купив перспективну колісну САУ 155-мм від південноафриканської Denel, яка тепер б’є на 61 км.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *