РФ показала новий дрон-камікадзе на 200 км, небезпечніший за “Ланцет”

Російські пропагандисти заявляють, що компанія “Аэроскан” (раніше фігурувала під назвою ZALA Group), відома як розробник та виробник дронів-камікадзе “Ланцет”, створила та презентувала новий ударний безпілотник під назвою “Италмас” (це в перекладі з удмуртської “квітка”).

Рашисти стверджують, що цей дрон-камікадзе “Италмас” начебто матиме значно кращі ТТХ, аніж той же “Ланцет”, наприклад “збільшену бойову частину” (без деталізації за параметрами) і дальність пуску, збільшену до 200 кілометрів. В якості силової установки на цьому БПЛА використовується бензиновий двигун, паливний бак начебто “втоплено” в конструкцію крила.

Читайте також: РФ “ризикнула” випустити з Ту-95 по 4-5 ракет, але ЗСУ показали, як вміють відбивати складні атаки

Рашистський дрон-камікадзе “Италмас”, стоп-кадр з пропагандистського відео

Ворожі пропагандисти також стверджують, що випробування дрона-камікадзе “Италмас” почалось ще взимку 2023 року, і що тільки зараз (тобто на початку осені цього року) цей безпілотник “вдалось довести до необхідної кондиції”. Інші деталі та характеристики щодо цього проекту поки що невідомі.

Самі росіяни позиціонують “Италмас” як такий собі розвиток “Ланцета” за ТТХ, і як аналог Shahed-136 (або ж “Герань-2”) за зовнішнім виглядом та форматом запуску. Окремі ресурси також стверджують, що на своєму новітньому дроні-камікадзе рашисти також начебто поставили навіть оптико-електронну станцію, що має дозволяти управління цим БПЛА та наведення на ціль “в режимі реального часу”, за аналогією до ізраїльського IAI Harop.

Рашистський дрон-камікадзе “Италмас”, стоп-кадр з пропагандистського відео

Втім, твердження про наявність оптико-електронної станції на дроні “Италмас” не підтвержуються навіть відео-кадрами російських пропагандистів. Тому система наведення цього дрона-камікадзе лишається поки незрозумілою.

Тим не менш, ворог уже позиціонує свій новітній ударний БПЛА як зброю “більш глибинної дії”, для ураження військової техніки чи об’єктів на дистанції до 100-150 кілометрів від лінії фронту. Так, загроза від рашистського “Италмаса” лишається поки що лише на теоретичному рівні, даних про запуск цього безпілотника у серійне виробництво та/або передачу партії цих дронів у розпорядження армії РФ поки що не було.

Але з іншої сторони, навіть якщо льотні характеристики, спорядження БЧ та система управління “Италмаса” поки лишаються невідомими, потрібно уже напрацьовувати можливі засоби протидії цій новітній зброї ворога.

Рашистський дрон-камікадзе “Италмас”, стоп-кадр з пропагандистського відео

Читайте також: Є перші супутникові знімки, які зафіксували влучний удар Storm Shadow по командному пункту ЧФ РФ

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *