Рашисти кажуть, що зробили першу дослідну машину ТОС-3 “Дракон”

Російська “оборонка” створила першу дослідну важку вогнеметну систему ТОС-3 “Дракон”, про це заявив в інтерв’ю одному з ворожих пропагандистських видань індустріальний директор кластера озброєнь, боєприпасів та спецхімії корпорації “Ростєх” Бєкхан Оздоєв. .

“Перспективна машина на гусеничній базі буде оснащена новою пусковою установкою. Це дозволить збільшити дальність стрільби, застосовувати нові боєприпаси”, — відзначив він, говорячи про нову ТОС-3. Нагадаємо, що дальність ТОС-1А “Солнцепек” становить від 6 до 10 км, ТОС-2 “Тосочка” заявлена від 16 до 25 км. Водночас в якому діапазоні буде цей показник у ТОС-3 “Дракон” поки що залишається невідомим.

Читайте також: У РФ запатентували “геніальний” захист ТОС-1А “Солнцепек” від ПТРК та FPV-дронів

ТОС-3

Концептуальне зображення ТОС-3 “Дракон”

Інших деталей про нову розробку не повідомляється. Але нагадаємо, що ще на початку лютого цього року стало відомо, що російський завод “Омсктрансмаш” запатентував розробку ТОС-3 “Дракон”, яка фактично має вирішити проблеми, виявлені у результаті експлуатації на полі бою інших важких вогнеметних систем, Передусім ТОС-1А “Солнцепек”, а також і ТОС-2 “Тосочка”.

Нагадаємо, що хоча і ці важкі вогнеметні системи залишаються небезпечною зброєю, але водночас ті ж ТОС-1А “Солнцепек” останнім часом активно знищуються за допомогою тих же FPV-дронів, доволі ефективно та ефектно, особливо коли машина завантажена боєприпасами.

Через такі втрати у РФ запатентували захист своєї ТОС-1А “Солнцепек” від ПТРК та FPV-дронів, але йдеться фактично про рішення, яке й так штатно встановлюється на Т-90.

ТОС-2

ТОС-2 “Тосочка”, фото ілюстративне

Також на початку цього року вперше була помічена на полі бою важка вогнеметна система ТОС-2 “Тосочка”, хоча рашисти ще у 2022 році заявляли, що нібито вже використовують цю систему на полі бою.

Читайте також: Скільки РФ треба на підготовку обслуги ТОС-1 “Солнцепек” і ТОС-2, і скільки ракет дають на стрільби

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *