Повітряні сили США менш ніж за тиждень мають отримати перший літак T-7A Red Hawk

Американська компанія Boeing наступного тижня, а саме у вівторок, 19 вересня, має поставити Повітряним силам США перший навчально-тренувальний літак T-7A Red Hawk і це стане важливим кроком у цій програмі, яка зіштовхнулася з серйозними затримками через низку проблем.

Як розповів полковник Кірт Касселл, що очолює підрозділ T-7A у Повітряних силах США, зараз Пентагон працює над документами, за якими служба зможе офіційно прийняти цей перший літак під позначенням APT 2, розповідають у виданні Defense News.

Читайте також: Новий літак T-7 Red Hawk затримається як мінімум на 2 роки, і це може змусити вкластися в 60-річні T-38

T-7A

Фото: U.S. Air Force

Також відомо, що до кінця року ПС США мають отримати загалом п’ять нових навчально-тренувальних літаків. Другий та третій мають буди поставлені ПС США у жовтні, де вони проходитимуть поглиблені випробування.

Четвертий та п’ятий літак поставлять до кінця цього року, зараз вони перебувають на завершальній стадії будівництва. Як акцентує Касселл, всі ці п’ять навчально-тренувальних літаків T-7A потрібні, щоб перейти до експлуатаційних випробувань та оцінки.

Так, перші два літаки на авіабазі ПС США Едвардс проходитимуть інтенсивні випробування з оцінки характеристик та керованості, третій відправиться на авіабазу ПС США Еглін для кліматичних випробувань.

Нагадаємо, що проєкт розробки навчального тренувального літака T-7A від Boeing та Saab стартував у 2018 році, і за три роки, у 2021 році, відбувся політ цієї машини — втім, випробування виявили низку недоліків, серед яких проблеми зі стабільністю польоту та недосконалими кріслами для катапультування, які могли травмувати пілотів.

Через це програма зіштовхнулася з серйозними затримками й сьогодні прогнозується, що початкове виробництво з низькими темпами стартує у першому кварталі 2025 року.

Як відзначають у виданні, станом на сьогодні ці проблеми ще не були остаточно вирішенні — оновлення програмного забезпечення управління польотом має бути випущено у найближчі декілька місяців, також восени мають відбутися додаткові випробування систем катапультування. Водночас аж в лютому 2025 року планують провести ще один “повноцінний тест” всієї системи.

Читайте також: Попри затримки, у ПС США планують збільшити закупівлю F-15EX, щоправда, у 2025 році та незначну кількість

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *