Lockheed Martin показав концепт нового танкера-невидимки з цікавими деталями

Американський авіагігант Lockheed Martin доволі несподівано нагадав, що займається не лише винищувачами та намагається вирішити проблеми із F-35, а й іншими літаками. Зокрема й повітряними заправниками, які до цього часу зазвичай базувались на цивільних чи транспортних літаках.

Але у підрозділі Skunk Works, яки у Lockheed Martin відповідає за перспективні розробки, показали концепт танкера, який спеціально створюється під цю задачу та створений за технологією стелс. Саме зображення було опубліковано в авторитетному Aviation Week.

Читайте також: ЗСУ показали використання рідкісної ракети 9М79 до ОТРК “Точка”

Next-Generation Air Refueling System (NGAS) Lockheed Martin

Новий концепт NGAS від Lockheed Martin

У описі зазначено, що мова йде про Next-Generation Air Refueling System (NGAS) – програму зі створення повітряних танкерів нового покоління. І з боку Defense Express нагадаємо, що у цьому році Пентагон має розпочати процес вивчення варіантів нового літака, чи точніше – систем літальних апаратів.

Бо сучасні бойові літаки це й про опціональну підготованість і про спеціально створені дрони. І ці машини повітряні сили США хочуть мати до 2040-х років, а однією з умов вказували малопомітність та живучість на полі бою.

Одразу слід зазначити, що новий концепт Lockheed Martin доволі сильно відрізняється від того, що був представлений торік.

Next-Generation Air Refueling System (NGAS)

Старий концепт NGAS від Lockheed Martin

Мова йде про абсолютно нову машину, з інтегральною схемою та широким ламбда-крилом та V-подібним хвостовим оперенням. Доволі нетрадиційним вбачається рішення із кабіною, ширина якої вказує, скоріш за все, на розміщення льотчиків буде один за одним, а не поруч. Цілком можливо це пов’язано із тим, що машина одразу розглядається, як опціно-пілотована і роль другого чи резервного пілота одразу буде покладена на комп’ютер.

При цьому другий льотчик навряд має достатній огляд вперед, а скління кабіни вказує на те, що там має розміщуватись оператор паливно-заправної системи. Окрім того, другий член екіпажу, скоріш за все буде відповідати й за вже повністю безпілотні дрони-заправники. Наприклад таких, як MQ-25 Stingray.

MQ-25 Stingray

MQ-25 Stingray

Водночас може вникнути цілком логічні питання: навіщо взагалі створювати новий стелс-заправник і навіщо робити його літаком, а не дроном.

Відповідь на перше питання полягає у тому, що поступовий розвиток далекобійних ракет повітря-повітря зумовлює збільшення ризику для танкерів. Більше того, на Тихоокеанському театрі бойових дій атака саме на повітряні заправники може стати критичним для всіх бойових можливостей США, бо без них радіус дії авіації буде обмежений нечисленними авбаіазами на островах.

Також поява в небі та райони патрулювання танкерів є величезним демаскуючим фактором для малопомітної авіації. Також стелс-танкер може наближатися до ворожої території ближче, що дозволяє завдати авіації далекобійніші удари.

F-22 KC-135 Stratotanker

Дуже помітний KC-135 Stratotanker заправляє малопомітні F-22

А щодо концентрації виключно на безпілотних заправниках, то літаки, які зараз розробляються одразу можливо сприймати як дрони. Бо це вже будуть опційно-пілотовані машини, які будуть доповнюватись вже звичайними БПЛА. І навіть для дронів зі штучним інтелектом все одно необхідна людина, яка буде контролювати їх роботу.

Водночас, якщо проєкт NGAS все ж буде реалізований, то назвати його дешевим буде точно неможливо, бо одна справа взяти існуючий літак, особливо коли мова йде про пасажирський Boeing, та переробити його на повітряний танкер, зовсім інше – розробити спеціалізовану машину з нуля.

Читайте також: Що за нову далекобійну зброю США передадуть Україні літом і на скільки це вірогідно

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *