Дрон Jackal з ракетами від ПЗРК, якими можна бити по бронетехніці, наблизився до першого замовлення

Доволі незвичний дрон Jackal наблизився до першого замовлення і потенційним покупцем одразу 160 таких БПЛА може стати Тайвань.

Як мінімум, між британською компанією Flyby Technology та GEOSAT Aerospace & Technology була укладена домовленість щодо передачі технологій та виробництво 160 таких БПЛА, про що й повідомила тайванська компанія.

Читайте також: “Нептун” дійсно модернізують та розвивають, але є одна ключова проблема

Зазначимо, що Flyby Technology є партнером турецької компанії Fly BVLOS Technology, яка є розробником дрона Jackal, але саме британська компанія інтегрувала до БПЛА ракети Martlet, які зараз просуваються під назвою Lightweight Multirole Missile (LMM), від Thales й вочевидь тепер просуває таке виконання мультикоптера на міжнародному ринку озброєння.

При цьому таке поєднання робить Jackal доволі цікавими рішення. Справа в тому, що ракети LMM відомі, в першу чергу, як ракети для ПЗРК. При цьому, як показала практика, вони вкрай ефективні у боротьбі проти БПЛА.

Але звісно перелік повітряних цілей для ракети не обмежується лише дронами. Martlet може застосовуватись й проти вертольотів, й проти літаків, звісно, якщо оператор встигне їх супроводжувати до ураження ракетою. Бо система наведення Martlet – “лазерна стежка”, тобто оператор має тримати ціль “у перехресті”, хоча вочевидь йому у цьому допомагають сучасні технології автосупроводження.

Водночас Thales декларує, що насправді Martlet є універсальною ракетою й окрім повітряних цілей дозволяє уражати й легку бронетехніку, а також надводні цілі у вигляді катерів. Зрештою вага бойової частини ракети – 3 кг, а вся ракета важить 13 кг.

Й таким чином дрон з такими ракетами дійсно стає певною мірою універсальним засобом. При цьому в умовах Тайваню – потенційно більш ніж ефективним, бо за сценарієм десантної операції Китаю необхідно буде знищувати саме легку амфібійну бронетехніку, а також збивати вертольоти, як транспортні, так й ударні.

Навчання китайської армії

Навчання армії КНР з проведення десантної операції

Поєднання дрону та ПЗРК у питанні боротьби з ударними вертольотами виглядає ідеальною протидією стандартній тактиці, коли гелікоптер ховається за рельєфом місцевості. Але у випадку з таким “зенітним-дроном” такої можливості вже не буде.

Саме такий вид озброєння потенційно робить безпорадною доволі перспективний напрям розвитку ударних вертольотів, які отримають можливість ураження цілей у режимі NLOS – без прямої лінії видимості з ціллю.

Читайте також: Скільки треба ATACMS та чому Abrams для виваженого використання – головне з інтерв’ю Буданова

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *