Чи можна Paveway IV для ЗСУ скидати з F-16, і що може збільшити дальність бомб

Учора з’явилось повідомлення про те, що Велика Британія начебто готується в новому пакеті військової допомоги передати керовані авіабомби Paveway IV. Що це за авіабомби, Defense Express пояснювало в окремій публікації, і зокрема окреслювало там головний нюанс таких бомб – дальність їх застосування складає всього 30 кілометрів, що не є достатнім в умовах поточних бойових дій.

Зараз же маємо цікаву публікацію від порталу The War Zone, присвячену перспективі передачі британських Paveway IV. Викладене в цій публікації може суттєво доповнити картину.

Читайте також: Давайте ще раз про пакет від США для ЗСУ на $1 млрд, особливо де там ATACMS

Paveway IV, фото – RAF

Почнемо переказ публікації із такого моменту: автори TWZ вказують, що вони звертались до Міноборони Великої Британії з проханням прокоментувати повідомлення про можливість передачі Paveway IV в новому пакеті допомоги для України, на що в британському оборонному відомстві відповіли, що “на даному етапі не розкривають жодних подробиць”.

Цю відповідь можна читати двозначно, в тому числі – і як непряме підтвердження того, що Британія таки готується дати нам такі бомби.

Що стосується проблеми із дальністю застосування Paveway IV, то виявляється, вихід цілком є, і навіть нічого нового вигадувати не треба. Кілька років назад Британія розглядала варіант придбати комплекти LongShot від Lockheed Martin, які можуть збільшити дальність польоту тих же Paveway IV. І на цьому тлі автори TWZ припускають, що таке ж технічне рішення може бути реалізоване і при передачі цих керованих бомб для ЗСУ.

Комплект LongShot, із відповідної презентації Lockheed Martin

Наскладніші в технічному плані нюанси можуть виникнути саме в плані адаптації Paveway IV під літаки в строю ЗСУ, припускають автори TWZ. Ну бо для початку, навіть в строю Королівських ВПС такі бомби наразі можуть використовуватись лише із двох типів літаків – F-35B та Eurofighter Typhoon FGR4.

Але й із іншої сторони, нема підстав вважати, що адаптація Paveway IV має бути чимось надскладним, особливо якщо зважити на факт, що Британія вже продавала на експорт Paveway IV Катару і Саудівській Аравії.

На цьому тлі автори порталу припускають, що ці британські бомби можуть бути адаптовані в першу чергу під F-16 від Данії, котрі мали в наборі озброєння дещо схожий боєприпас GBU-49 Enhanced Paveway II. Або і взагалі не виключають варіант, що Paveway IV можуть бути адаптовані на літаки радянського зразка з використанням рівно тих же технічних рішень, як це відбулось із JDAM-ER та французькими AASM Hammer.

МіГ-29 Повітряних Сил ЗСУ із французькою керованою авіабомбою AASM Hammer-250, весна 2024 року, фото наводить НІП “Тиск”

Читайте також: Стало відомо, скільки Bradley та іншої бронетехніки увійшло у пакет допомоги на 1 млрд від США

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *