Boeing пропонує Польщі навіть часткову локалізацію F-15EX, які аргументи “за”

За поточними розрахунками свого Генштабу, Польща хоче мати до 10 ескадрилій або ж до 160 сучасних бойових літаків різних типів, у цей перелік входять зокрема дві ескадрильї літаків F-15EX, або ж 32 машини. Важливо, що поляки не просто накреслили перспективний план, але й поступово рухаються до його реалізації в рамках перемовин із корпорацією Boeing як виробником цих літаків.

При цьому, як пише польське профільне видання Defence24, самі представники Boeing під час перемовин висунули зустрічну пропозицію по частковій локалізації F-15EX на потужностях в Польщі, в тому числі “з прицілом” на зовнішні ринки. І тут особливо цікавими виглядають аргументи “за” від Boeing перемовлятись із Польщею по темі виробництва F-15EX.

Читайте також: DARPA обрала проєкт екраноплана та пожурила General Atomics за малу амбіційність

Defence24 тут і далі відтворює слова директора з розвитку продажів F-15EX в Boeing Роба Новотни, котрий в строю ВПС США сам пілотував такі літаки. І от саме він в коментарі польським журналістам заявляв наступні аргументи.

Польща має пряму воєнну загрозу від РФ, і саме тому полякам вкрай потрібен F-15EX, який може швидко здійнятись у повітря та брати бойове навантаження одразу на 10-12 вузлів підвіски.

При цьому самій Польщі навіть не треба буде окремо витрачатись на розгортання інфраструктури під обслуговування окремо F-15EX, оскільки такий літак буде сумісний з аналогічною інфраструктурою під F-16 та F-35. Ба більше, в Boeing пропонують навіть “певну синергію” в разі замовлення на F-15EX, наприклад, при поставках уже законтрактованих AH-64 Apache.

Третій F-15EX для ВПС США, фото – Boeing

В корпорації також роблять акцент і на тому, що літакобудівна галузь Польщі розвивається динамічно, і навіть на ту ж Boeing в цій країні працюють 1100 осіб персоналу. Але з іншої сторони, польська літакобудівна галузь все ж має проблеми з відтоком кадрів за кордон, оскільки місцеві потужності не завантажені на повну міру потенціалу. Тому Boeing тут побачила для себе сприятливий простір для розгортання нових потужностей.

Відтак в корпорації готові запропонувати полякам організацію виробництва деяких компонентів під F-15EX на потужностях польського ОПК, ну і також – налагодження обслуговування літаків цього типу на польських підприємствах. В тому числі – “з прицілом” і на обслуговування літаків F-15EX в строю ВПС США.

F-15EX, фото – U.S. Air Force

Все вищевикладене доволі ілюстративне в плані підходу, яким послуговуються західні оборонні компанії при вибору потенційного ринку для своєї роботи. Тобто – не тільки чому тій чи іншій країні треба той чи інший вид озброєння, але й також – чому конкретній корпорації має бути цікаво виготовляти його саме тут, а не в іншому місці.

Читайте також: Не встиг президент Румунії сказати про Patriot для ЗСУ, як уряд заговорив про “сумніви”, чому так

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *