ЗСУ прийняли на озброєння західні гаубиці M101, TRF1, Dana та Zuzana-2

” alt=”Гаубиці Zuzana-2″ />

Гаубиці Zuzana-2. Фото: Міноборони Словаччини

Міністр оборони Олексій Резніков 28 серпня підписав наказ про прийняття на озброєння Збройних сил України чергових зразків іноземного озброєння. Як повідомили у відомстві, йдеться про артилерійські системи і міномети іноземного виробництва.

HR Wisdom Summit

Опануйте дієві стратегії управління талантами від HR-фахівців з Київстар, ОККО, МХП, Favbet та ще 15+ компаній. 14 вересня на HR Wisdom Summit дізнайтеся, як наймати цінних фахівців в умовах кадрового голоду, мотивувати співробітників та використовувати інновації для зростання компанії! Забронювати участь

Зокрема, це чеська 152-міліметрова самохідну гармата-гаубиця vz.77 Dana, словацька 152-міліметрова самохідна гармата Zuzana-2, французька 155-міліметрова саморухома гаубиця TRF1 та американська 105-міліметрова гаубиця M101.

Крім того, затверджено прийняття на озброєння української армії шведського 120-міліметрового міномету M/41D, а також 82-міліметрових мінометів EM-82 та Warrior 82.

“Це надзвичайний прорив в системі забезпечення ЗСУ. Така практика вже апробована, і ми її використовуємо для швидкого і ритмічного прийняття наданого Україні іноземного озброєння та військової техніки на озброєння ЗСУ”, – зазначив Резніков.

За словами міністра, під час війни у цьому питанні немає зволікань: процедура є достатньо простою, і ключовим чинником у ній є наявність коду НАТО для того чи іншого озброєння, що надходить в рамках міжнародної технічної допомоги.

“Оскільки переважна більшість наданого ОВТ уже кодифіковано в Альянсі, то в Україні воно береться на озброєння наказами Міністерства оборони України. Використовуючи цей механізм, ми швидко, без зволікань, уникаючи бюрократичної тяганини, проходимо етапи циркуляції паперів і приймаємо ОВТ на озброєння. Така практика у повній мірі задовольняє потреби ЗСУ і відповідає підходам наших партнерів”, – наголосив він.

Як зазначають у Міноборони, всього з 24 лютого 2022 року прийнято на озброєння і допущено до експлуатації у ЗСУ 246 зразків озброєння та військової техніки: це “у сотні разів” більше ніж у будь-який рік з моменту незалежності України. В їх число входить і 82 зразки безпілотних авіаційних комплексів.

В свою чергу, функцію забезпечення армії зразками вищезазначеного озброєння покладено на Центральне управління забезпечення наземними системами озброєння Командування Сил логістики ЗСУ.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *