Українські пілоти у Швеції протестувати винищувачі Gripen

Українські пілоти у Швеції протестувати винищувачі Gripen

Винищувач Gripen. Ілюстрація: Рixabay

Міністра оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що українським бойовим льотчикам дозволили виконати тестовий політ на винищувачі Gripen. 

Про це повідомляє Aftonbladet.

Згідно з планом навчань, орієнтаційна підготовка українських пілотів включає тестові польоти як на тренажері, так і на літаку, а також інструктаж для наземного персоналу.

“Настановні тренування завершено, і, згідно зі звітом, який я отримав від Збройних сил , навчання пройшло добре”, – каже він.

У травні цього року уряд оголосив, що Швеція вирішила запросити українських пілотів і обслуговуючий персонал на тренування з орієнтування на системі Gripen.

“Як ми вже говорили раніше, ми не виключаємо відправки Gripen в Україну. Досвід тренінгу тепер повинен лягти в основу поточної роботи, щоб з’ясувати умови для цього”, – заявляє Йонсон.

Про те, що українським пілотам дозволять практикуватися на шведських винищувачах JAS 39 Gripen, Йонсон вперше повідомив перебуваючи з офіційним візитом в Україні 25 травня. 

Нагадаємо, 19 серпня під час візиту до Швеції президент Володимир Зеленський розповів, що українські пілоти вже почали опановувати винищувачі JAS 39 Gripen, які є гордістю країни.

Зауважимо, лідер соціал-демократичної партії Швеції Магдалена Андерссон закликала уряд країни підготуватися до відправки винищувачів Jas Gripen в Україну, щоб допомогти захиститися від російського вторгнення.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *