Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу

Єврокомісія затвердила переговорну рамку про вступ України до Євросоюзу

Ілюстрація: ua.depositphotos.com

12 березня Європейська комісія затвердила переговорну рамку про вступ України та Молдови до Європейського союзу, а також – рекомендувала розпочати переговори про вступ до ЄС з Боснією та Герцеговиною.

HR Wisdom Summit

Забезпечте стрімке зростання та масштабування компанії у 2024-му! Отримайте алгоритм дій на Business Wisdom Summit. 10 квітня управлінці Арсенал Страхування, Uklon, TERWIN, Епіцентр та інших великих компаній поділяться перевіреними бізнес-рішеннями, які сприяють розвитку бізнесу під час війни. Забронювати участь

Про це повідомляється на сайті ЄК.

“Комісія сьогодні подала пропозиції щодо проекту рамок переговорів для України та Молдови до Ради після рішення Європейської Ради в грудні 2023 року розпочати переговори з обома країнами та дасть Раді усний звіт про прогрес, досягнутий обома країнами”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що рамки переговорів встановлюють головні принципи переговорів щодо вступу з кожною країною-кандидатом. Проект рамок, підготовлений Європейською Комісією, складається з трьох частин: принципи, що регулюють переговори про вступ, суть переговорів і  процедура переговорів. 

Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua

Проект рамок переговорів ґрунтується на досвіді минулих розширень і поточних переговорах щодо вступу. 

Повідомляється, що тепер Рада має розпочати внутрішні обговорення, після чого повинна представити узгоджену спільну позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з кожною країною, які ознаменують офіційний початок переговорів про вступ до блоку.

“Ми стали ще на крок ближче до старту переговорів та нашого членства в Європейському Союзі. Цей крок — свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов’язково буде членом ЄС. Пріоритет нашого уряду — зробити так, аби це сталося якнайшвидше”, – відреагував на таке рішення ЄК прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Україна виконала рекомендації Єврокомісії для отримання переговорної рамки

11 березня віцепрем’єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що Україна успішно виконала чотири рекомендації Європейської комісії, необхідні для отримання переговорної рамки щодо членства в Європейському Союзі.

За її словами, Україна успішно виконала всіх вимоги Єврокомісії до завершення вказаного терміну. Окрім цього, на внутрішньому рівні було схвалено всі необхідні законодавчі акти, зокрема щодо лобізму, що є частиною вимог ЄС.

Нагадаємо, Європейська рада 14 грудня ухвалила рішення розпочати переговори з Україною та Молдовою про вступ до Євросоюзу, а також надала статус кандидата в ЄС Грузії. 

Як зазначив тоді прем’єр-міністр Денис Шмигаль, цим рішенням Євросоюз високо оцінив реформи, які Україна провела за останні роки, і виконання всіх рекомендацій Єврокомісії. “Попереду непростий шлях. Ми єдині та готові пройти його максимально швидко”, – додав він.

Додамо, що Україна та Молдова набули статусу кандидатів у ЄС 23 червня цього року. При цьому Грузії в наданні такого статусу тоді було відмовлено. Усі три країни подали заявки вже після російського вторгнення в Україну: сама Україна – вже 28 лютого, а Молдова та Грузія – 3 березня. Боснія ж подала заявку ще в лютому 2016 року і набула статусу кандидата лиш 15 грудня 2022 року.

Джерело фото: ua.depositphotos.com

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *