В Грузії розпочали процедуру імпічменту президента

” alt=”Саломе Зурабішвілі, президент Грузії” />

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі. Фото: Council of Women World Leaders

Правляча партія “Грузинська мрія” у п’ятницю, 1 вересня, оголосила про запуск процедури імпічменту президента Грузії Саломе Зурабішвілі.

HR Wisdom Summit

Опануйте дієві стратегії управління талантами від HR-фахівців з Київстар, ОККО, МХП, Favbet та ще 15+ компаній. 14 вересня на HR Wisdom Summit дізнайтеся, як наймати цінних фахівців в умовах кадрового голоду, мотивувати співробітників та використовувати інновації для зростання компанії! Забронювати участь

Про це повідомляє місцеве видання Netgazeti.

Лідер партії Іраклій Кобахідзе під час брифінгу заявив, що причина рішення – візити Зурабішвілі до Європи, які вона не погоджувала з урядом. 

Водночас уряд заблокував президентці візити до країн ЄС, а також до України на День Незалежності.

Щоб процедура була вдалою, потрібно щоб за імпічмент проголосували 100 депутатів. Проте “Грузинська мрія” не має такої кількості в парламенті. 

Коаліція планує спершу подати заяву про початок процедури імпічменту до Конституційного суду. Після цього в парламенті проведуть голосування. Для реалізації рішення “Грузинській мрії” потрібно заручитися підтримкою опозиції.

Зурабішвілі стала президентом Грузії у 2018 році. Тоді її підтримала саме “Грузинська мрія” та її засновник, мільярдер Бідзини Іванішвілі. Після початку війни в Україні стосунки президента та уряду стали погіршуватися.

Зауважимо, що зокрема через проросійську позицію Грузія не отримала статус кандидата у члени ЄС.

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *