Шмигаль говорить про брак снарядів. FT: Швидко налагодити виробництво складно — дефіцит пороху

Шмигаль говорить про брак снарядів. FT: Швидко налагодити виробництво складно — дефіцит пороху - Фото

Артилерія ЗСУ (Фото: EPA/SERGEY DOLZHENKO)

Видання Financial Times пише, що Україні складно налагодити власне виробництво снарядів через “глобальний брак пороху”.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні є “величезний дефіцит” боєприпасів.

“Ми розуміємо, що маємо виробляти це тут, в Україні, тому що в усьому світі вони закінчилися, вони виснажені. Усі склади порожні”, — сказав глава уряду.

Він зазначив, що у 2023 році виробництво українських дронів зросло до десятків тисяч, а Київ переспрямовував бюджет на протиповітряну оборону, артилерію та інші військові галузі.

Журналісти наводять слова неназваного українського чиновника, який сказав, що налагодити виробництво снарядів, як це сталося з безпілотниками, швидко не можна, зокрема через “глобальний брак пороху”, компонентів та іншої сировини.

Нещодавно секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що військово-промисловий комплекс України працює “на повну потужність”, і наголосив, що в країні немає власного виробництва пороху.

“Люди думають, що хтось там сидить і не хоче нічого робити. Це не випічка хліба, складні процеси. Критикують ті, хто не розуміє, що таке ВПК. Ми говоримо про снаряди. Ці розумники розуміють, що у нас немає виробництва порохів, які сьогодні на вагу золота? Ніхто не хоче ділитися у світі. Виробництво порохів неможливо налагодити швидко”, — сказав Данілов.

  • Раніше стало відомо, що в Україні можуть почати “натовські” БМП ASCOD: фото та характеристики машин.
  • Віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пообіцяв більше атак українських дронів на російські кораблі, оскільки виробництво безпілотників в Україні у 2023 році зросло більш ніж у 100 разів порівняно з 2022 роком.
  • В Україні хочуть почати виробляти машини розмінування MV-10, Bozena-4 та Bozena-5.
  • Компанія Rheinmetall планує виробляти в Україні не лише танки, а й боєприпаси, а також системи протиповітряної оборони.

Читайте також: Rheinmetall не чекатиме кінця війни: завод в Україні відкриють вже до середини осені

Джерело

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *